Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Legendaarne monolavastus vepsa lugudest jõuab taas lavale

24.09.2014 18:08

Vepsa muinasjutud1. oktoobril taasesietendub NUKU teatris legendaarne monolavastus „Vepsa muinasjutud“. 30 aastat tagasi Helle Laasi loodud ja menukalt paljudes maailma paikades mängitud lavalugu esitati viimati Venemaal Omskis ja Sahhalini saarel. Nüüd mängib hõimurahva vepslaste muinaslugusid Laasi asemel Mihkel Tikerpalu – noor näitleja, keda laiem publik tunneb muheda perepoja Ints Kattai rollist teleseriaalis „Õnne 13“.

Vepslased on eestlaste sugulasrahvas, mistõttu on meie maailmavaade, tavad ja keel sarnased. Lavastus aitab meeles pidada kaduva rahva kultuuri ja muinaslugusid – etenduse käigus kuuldakse humoorikaid vepsa lugusid „Koputaja“, „Kuidas vahetada viiskude vastu lehma“ ja „Naeris katusel“. Lavastuses kasutatakse puidust tahutud skulptuurseid nukke, millega lavale mängima on võimalik pääseda ka lastel. Helle Laas on ise öelnud, et laps sellepärast tihti lavale tulebki, et saaks oma käega nukku katsuda, samas kui teisele lapsele on jälle väga tähtis see, et saaks esineda.

NUKU teatri ovaalsaalis näeb lavastust 1. ja 5. oktoobril ning 23. novembril. Lavastus on mõeldud vanemale lasteaiaeale, algklassiõpilastele ning igaühele, kel huvi hõimurahvaste kultuuri vastu.

Lisainfo
Kati Kuusemets
NUKU kirjandustoimetaja
55585181 / 6679554
[email protected]