Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Legendaarne Londoni teater Globe mängib Eestis “Hamletit”

31.03.2014 17:05

Hamlet - Globe
Londoni teater Globe mängib ülemaailmse ringreisi käigus William Shakespeare’i "Hamletit" 16. mail Tallinnas, Linnateatri Lavaaugus, ning 17. mail Tartus, Vanemuise suures majas. 

23. aprillil 2014 möödub 450 aastat meie kultuuriruumi legendaarseima näitekirjaniku, William Shakespeare’i sünnist. Selle tähistamiseks võttis Londonis asuv Shakespeare’i koduteater Globe endale ennenägematu ülesande – tuua lavale "Hamlet" ja mängida seda siis kõigis maailma riikides. Shakespeare’i näitemängust on valminud dünaamiline lavastus, mida trupp on võimeline mängima kõikjal, suurtest teatrimajadest kuni külaväljakuteni. Näitlejad rändavad lennukite, rongide, laevade, autode ja bussidega läbi seitsme maailmajao ning annavad etenduse 205 eri rahvale. 

Algupärane Globe’i teater ehitati 1599. aastal ja taastati 1997, kui uus ümaravormiline maja avas oma uksed publikule algupärasele võimalikult lähedasel kujul.  

Tegijad pööravad hoolikat tähelepanu sellele, et oldaks truu Shakespeare’i ajastule – etendused toimuvad päevavalges, muusikat teevad akustilised instrumendid, samuti peetakse eheduse nõudest kinni kostüümide ning lavastuse- ja mängustiili osas. Globe’i lavastused on Elizabethi-ajale omaselt vahetud, õhulised, vaimukad ja plastilised.  

Sageli jõuab Eestisse külalisetendustena just avangardsem pool maailma teatrist, seevastu Globe’i tõlgendus "Hamletist" annab võimaluse teha rännaku ajas tagasi ja kogeda lavastust niisugusel kujul, nagu seda nägid vaatajad 17. sajandi alguses.  Globe’i „Hamlet“ pakub elamuse näitemängust Shakespeare’i-aegses kaunis inglise keeles. Tallinna ja Tartu etendustel on ka eestikeelsed subtiitrid.  

Näidendi lavastajad on Globe’i kunstiline juht Dominic Dromgoole ja Bill Buckhearst, kunstnik on Jonathan Fensom.
 

Etendus kestab 2 tundi ja 30 minutit. 

NB! Tallinna etendus toimub vabas õhus, soovitame panna end soojalt riidesse.  

Piletid Globe’i "Hamleti" etendustele Eestis on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikeskkondades alates 1. aprillist, samuti Linnateatri ja Vanemuise teatri kassades. Piletihinnad jäävad vahemikku 20-30 eurot.  

Põhjalikumalt Globe teatri, ringreisi ja "Hamleti" lavastuse kohta leiate Globe’i kodulehelt www.shakespearesglobe.com .

Lisainfo:
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht 
Tel. 5346 8495

Krista Leipsig 
Vanemuise teatri pressiesindaja 
Tel: 7440161, 5082102