Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lavastust Stavanger mängitakse nüüd ka eestikeelsete subtiitritega

17.09.2012 16:04

Stavanger_224. ja 25. septembril etendub Kanuti Gildi saalis vene kaasaegne lavastus "Stavanger". Marina Krapivina stsenaariumi toob Eestis lavale 2012. aasta Kuldse Maski laureaat Juri Muravitski (Moskva), peaosas mängib Eesti publikule teleseriaalidest ja teatrilavadelt tuttav näitlejanna Alina Karmazina. Septembrikuu etendustel on ka eestikeelsed subtiitrid.

Mais toimunud esietendus leidis elavat vastukaja ja tekitas vastakaid arvamusi – vaimustusest eituseni. Lavastus käsitleb tänapäevaseid inimsuhteid. Loo peategelane Irina tutvub interneti kohtingusaidil Oddiga ning sõidab Norra väikelinna Stavangerisse potentsiaalse Lääne peigmehega kohtuma. Eesootav osutub aga teistsuguseks kui naine ette kujutab. Oddi romantilise pealispinna alt koorub välja haavatavus ja agressiivsus, mis üha enam meenutab Norra viimaste aegade antikangelast.

Üks peaosatäitjatest, Sergei Furmanjuk, rõhutab lavastuse sügavust ning subtiitrite vajalikkust: „Etendus on minimalistlikus võtmes ja tekst on selle tajumisel äärmiselt oluline. Pärast esietendust saime palju positiivset tagasisidet ja mõistsime, et etendust peab veel mängima – see peab edasi elama ja see tuleb vaatajateni tuua mõlemas keeles.“

Lavastaja Juri Muravitski: „Etendus räägib erineva mõttemaailma ja erineva kultuuritaustaga inimeste kokkupõrkest. Arvan, et lugu on huvipakkuv ükskõik millisest rahvusest inimesele. Režissöörina loomulikult soovin, et etendus jõuaks võimalikult paljude inimesteni, seetõttu on tõlke lisamine ainult tervitatav. Lisaks sellele on eestikeelsete subtiitrite lisamine elementaarne viisakus – austus riigi vastu, kus etendust mängitakse ja kus mul on olnud rõõm töötada.“

Osades: Alina Karmazina, Sergei Furmanjuk, Aleksandr Kutšmezov, Marina Malova, Anna Markova, Dmitri Simagin.
Lavakujundus pärineb kunstnikerühmituselt Redhaus: Piret Peil, Jane Remm ning video Jaroslav Ziko. Muusika autor ansambel Olgakljoš.

Lähem info:
veebis: www.facebook.com/EtendusStavanger / http://www.saal.ee/event/528/
telefonitsi:
eesti keeles: 56 73 5497 (Jane Remm) / 55 97 9991 (Piret Peil)
vene keeles: 58370782 (Aleksandr Kutšmezov)