Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lavastuskunstnike järgmine PechaKucha toimub 11. aprillil Von Krahli salongis

11.04.2022 10:36

Eesti Lavastuskunstnike Liit alustas 25. novembril 2021 kohtumiste sarjaga PechaKucha. Selle hooaja eelviimane PechaKucha õhtu toimub esmaspäeval, 11. aprillil 2022 kell 19.00 Von Krahli salongis.

Üles astuvad Iir Hermeliin (stsenograaf), Andres Noormets (lavastaja, stsenograaf), Inga Vares (stsenograaf), Maret Tamme (stsenograaf), Henry Griin (loovisik), Ott Karulin (teatriteadlane, kriitik), Marta Moorats (disainer, loovuurija, EKA õppejõud), Liisi Põllumaa (filmi grimmikunstnik). 

PechaKucha on jaapanikeelne sõna, mille eestikeelne vaste võiks olla lobisemine. Selle formaadi käigus on ühel inimesel võimalik näidata 20 pilti ja iga pilt on ekraanil 20 sekundit - see on aeg, mille jooksul saab pilti tutvustada ja kommenteerida. Kokku seega 6 minutit ja 40 sekundit. 

Maailma esimene PechaKucha (PK) õhtu leidis aset 2003. aastal ja oli kantud mõttest "räägi vähem, näita rohkem". Aastaks 2019 oli sellistel õhtutel osalenud rohkem kui 3 miljonit inimest üle maailma. 

— 
Need on õhtud, kus kohtume, et veidi omavahel lobiseda, tutvustada üksteisele enda tegemisi, olla kursis kolleegide tehtuga või saada tuttavaks huvitava loojaga, kes tegutseb mõnel teisel loomealal. Seda kõike mõnusas õhkkonnas, kuid siiski kindlas ja väljatöötatud formaadis.


Rohkem infot: Eesti Lavastuskunstnike Liit
Kohapeal on avatud baar. Sissepääs on prii.