Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lavastus “Tulevarjud” tähistab Velise Vabariigi väljakuulutamise sajandat aastapäeva

11.01.2006 11:19

Kolmapäeval, 11. jaanuaril esietendub KAteatri osalemisel Märjamaal Velise seltsimajas talvelavastus "TULEVARJUD". Käsikirja autor ja lavastaja on Jaan Urvet, kunstnik Reet Nurmsalu.

"Tulevarjude" puhul on tegemist fragmentaarse üldistusega tolle aja sündmustest ja Velise elust. Samuti on see mõtisklus meie rahvusest ja kohanemisvõimest, alandlikkusest ja reetmisest.
Kokku on koondatud juhtumeid erinevatest mõisatest. Tegevus toimub Velise omaaegses koolimajas. Pilte seovad harmooniumil esitatavad vahepalad sajandivahetuse Eesti heliloojate teostest, koraalidest. 

On tähelepanuväärne, et valdavalt Velisel toimunud sajanditaguste sündmuste meenutus leiab aset samas hoones, kus 1905. aasta oktoobrikuus kuulutati välja Velise Vabariik. Siseruumidest jälgitav etendus toimub saalis ja õues - õues toimuv tegevus on näha prožektoritega valgustatud alal, toas toimuv ainult siluettidena. Kuna lugu peaks publikuni jõudma eelkõige tegevuste kaudu, siis on tekstiosa viidud miinimumini.

Kaasa teevad: Arvi Mägi, Andres Liivak, Elke Unt, Kristjan Kuntu, Tavo Kikas, Maarius Urvet, Meelis Jõgilaine, Mikk Jürjens ning Velise küla elanikud.

Etendused toimuvad 11., 12., 13., 14. ja 15. jaanuaril algusega kell 19
Raplamaal Märjamaa vallas Velise seltsimajas.

Piletid eelmüügis Piletilevi müügikohtades ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti, Rapla Turismiinfos, Märjamaa rahvamajas ja Valgu raamatukogus. Pileti hind eelmüügist 100.-, tund enne algust kohapeal 120.- , kuni 6. a (k.a.) lapsed tasuta.
Kohale toob ka Looduse Omnibuss(www.looduseomnibuss.ee).

PALUME KINDLASTI OSTA PILET EELMÜÜGIST, KUNA KORRAGA MAHUTAB SAAL VAID SADA INIMEST!


2005. aastal tähisti Velise "Wabariigi" väljakuulutamise sajandat aastapäeva, meenutamaks 1905. aasta sündmusi. Koduloolase Sergei Seelandi poolt valmis mahukas uurimistöö "Velise valla ajaloost".
3. detsembril avati mälestusplaat endise Velise kihelkonnakoolimaja seinal ja peeti 1905. a sündmusi käsitlev ajalookonverents Valgu klubis.

Lisainfo:
Jürgen Kusmin
projekti "Velise Wabariik 100" koordinaator
5646 7646
[email protected]
www.velise.ee

Jaan Urvet
507 6590
[email protected]