Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lavale jõuab operett Schuberti elust

12.11.2005 11:46

Laupäeval, 12. novembril esietendub Rahvusooper Estonia kammersaalis  Franz Schuberti / Heinrich Berte kammeroperett "Kolme neitsi maja".

Soe ja südamlik lugu koos laulude, tantsude ning naljadega toob vaatajani pildikese romantismiajastu kuulsa austria helilooja Franz Schuberti elust ja loomingust tema sõprade keskel 19. sajandi alguse Viinis. "Estonia juubelihooajal tasub meenutada, et meie ooper ja isegi ballett on välja kasvanud operetist", põhjendab Arne Mikk opereti kavvavõtmist. "Publikule pakuvad kindlasti äratundmisrõõmu Schuberti igihaljad meloodiad. Operetis on palju teisigi ajaloolisi tegelasi: kunstnikud Schwind ja Kupelwieser, poeet Schober ning ooperilaulja Vogl, kelle elust kooruvad välja huvitavad faktid."

20. sajandi alguses kirjutatud ning tohutu publikumenu võitnud operetti "Kolme neitsi maja" on Estonias varem lavastatud kahel korral - 1928 ja 1954, viimati pealkirja all "Vaikselt anuvad mu laulud".

"Kolme neitsi maja" lavastab Arne Mikk, muusikaline juht on Aivo Välja ning kunstnikutöö teeb Kustav-Agu Püüman. Osalevad paljud säravad solistid: Mati Kõrts, Mati Turi, Andres Köster, Urmas Põldma, Kädy Plaas, Margit Saulep, Katrin Karisma, Helgi Sallo, Tõnu Kilgas, Tiit Tralla jpt.

Kaido Padar
Estonia avalike suhete ja
turundusteenistuse juht
50 76644