Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lavakunstikooli loengusari RUUM: 9. detsembril Tanel Toom

06.12.2017 13:33

Lavakunstikooli doktoriõppes algatatud loomingulise uurimisprojekti "Ruumi loomise strateegiad kaasaegses teatris" raames toimub õppeaasta 2017/18 jooksul kord kuus üheksast loengust koosnev sari "RUUM, kus tunnustatud tegijad erinevatelt loomealadelt avavad oma loomingulise suhte ruumiga.

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool loengusarja "RUUM" järgmine loeng toimub 9. detsembril ja loengupidajaks on Tanel Toom. Loeng toimub EMTA lavakunstikooli valges saalis kell 12.00–15.30, Toom-Kooli 4, Tallinn.

TANEL TOOM: 
"Ruum on üks filmikeele elemente nagu seda on ka näitleja, kostüüm, kaamera liikumine, optika või muusika. Ruumi saab kasutada dramaturgia teenistuses ja stseeni sisemise struktuuri muutuste väljendamiseks samamoodi nagu iga teist filmikeele elementi. Film näeb tihti välja reaalsusega nii sarnane, et vaatajale võib filmis olev ruum tunduda sama loomulik nähtus kui reaalne ruum. Tegelikkuses on filmiruum elementidest konstrueeritud ja igati manipuleeritud nähtus, milles režissöör, kunstnik, operaator, monteerija ja helirežissöör toovad välja iga keskkonna puhul konkreetse loo jaoks vajalikud omadused ning petavad vaataja taju sellisel moel, et luuakse uus ruum – ruum, mida tegelikkuses ei ole olemas."

Lisainfo: 
EMTA lavakunstikooli doktoriõppe koordinaator Madli Pesti ([email protected])
KTKDK doktorikooli koordinaator Aleksandra Dolgopolova ([email protected])
Vaata ka kodulehte ktkdk.edu.ee

Loengusarja toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).