Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lavakunstikooli 22. lend koos “Rehepapiga” Pärnu teatris

31.01.2006 11:19

Endla teatris alustasid lavaproove Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 22. lennu noored näitlejad. Tööd tehakse Priit Pedajase lavastajakäe all Andrus Kivirähki "Rehepapiga".

See on humoorikas lugu eestluse eripäradest ja vanarahva veidrustest. Autorile omaselt iroonilise ja humoorika, eestluse elujõust pajatava loo tegevus toimub ühes pärisorjuseaegses Eestimaa külas novembrikuus. Ilm on hall ja sopane, kuid külarahval tegemist jätkub. Prassitakse ja praalitakse, aetakse armuasju ja pannakse naabreid paika. See on jutustus vanadest headest aegadest, mil elati mõisast kokkuvarastatud kraamist ning töö tegid ära kratid ja puugid. Lisaks sebivad vihmase-lörtsise taeva all ringi igasugused vaimud, kodukäijad, mummid, tondid, tuulispasad, luupainajad ja libahundid.

Lavastaja Priit Pedajas (külalisena), kunstnik Pille Jänes (külalisena). Mängivad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 22. lennu üliõpilased: Mihkel Kabel, Martin Kõiv, Risto Kübar, Lauri Lagle, Tõnn Lamp, Mari-Liis Lill, Markus Luik, Ragne Pekarev, Laura Peterson, Ursula Ratasepp, Inga Salurand, Veiko Tubin, Nero Urke, Britta Vahur, Sergo Vares.
Esietendus Endla Suures saalis on 17. veebruaril 2006.

Kaija Pruel
avalike suhete juht
44 20 646
5563 4407
www.endla.ee