Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Laupäeval toimub Eesti esimene teatribändide festival

10.08.2010 12:49

Sellel laupäeval, 14. augustil kl.15 kogunevad Sadamateatris Eesti teatrite ärksamad muusikalised kooslused, et pidada maha teadaolevalt esimene teatribändide festival. Festivali eestvedajateks on Vanemuise lavameistrid Oliver Pärna ja Ott Kilusk, kes ise on erinevate nimede all bändi teinud paar-kolm aastat. Idee korraldada selline festival tekkis käesoleva aasta kevadel, kui Vanemuises peetud teatripäeva peo raames astus üles ka Vanemuise bänd Õõvastus. 


„Suheldes teiste teatrite inimestega saime aru, et igas teatris on üks kummaline kelder, kus vaikselt bändiproovi tehakse. Miks siis mitte lõpuks keldrist välja tulla,“ rääkis Vanemuise lavameister Ott Kilusk. Muusikaliselt on festivalil üles astuvad bändid väga erinevad. Kuulda saab nii rock- kui punkmuusikat, aga ka kantrit ja etnofutut. Ühiseks nimetajaks on see, et bändiliikmed töötavad teatris.  


Festivalil astuvad üles: Nukuteatri bänd, Ansambel Kantriansambel (Endla), Varuväljapääs (Draamateater), Merca projekt (Vanemuine), Doorbells Orchestra (Rakvere Teater), Õõvastus (Vanemuine). Festivali ohjab Ott Sepp. Esinemiste vaheaegadel ja afterparty´l valivad muusika DJ-d teatrirahva hulgast. 


Pileteid hinnaga 100 krooni saab osta Piletimaailmast ja Piletilevist ning festivali jooksul kohapealt. 


Lisainfo: 

Ott Kilusk 

Vanemuise lavameister ja festivali korraldaja

56159077