Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Laupäeval esitleb Priit Pedajas Draamateatris oma autoriplaati

23.01.2014 11:41

Laupäeval, 25. jaanuaril kell 16 esitleb Priit Pedajas Eesti Draamateatri parketisaalis oma autoriplaati „Üle latvade lailab üks hõik“. Kaksikplaat tähistab tema 60. sünnipäeva, mis täitus 21. jaanuaril. 

Priit Pedajase CD plaatPlaadile kogutud 33 laulu on sündinud aastakümnete jooksul, varaseim neist, Ernst Enno luuletuse „Kolm eite“ viisistus pärineb veel kooliajast, aastast 1970. Ka laulude salvestused pärinevad eri aegadest ja nii ootab plaadi kuulajat ees kohtumine mitmes vanuses Pedajasega. Tema meelisautoriks võiks pidada Jaan Kaplinskit, kelle sõnadele on loodud ligi pooled plaadi lauludest, aga viisistanud on ta tekste ka teistelt Eesti väärtluuletajatelt nagu Hando Runnel, Uku Masing, Heiti Talvik, Juhan Viiding, Ernst Enno, Marie Under.

Mikk Sarv, tema sõber ja teekaaslane ütleb plaadi saatesõnas nii: „Kohtusime Priiduga esimest korda 1972. aasta kevadel Kiek in de Köki folklaulu kontserdil, kuhu Peeter Tooma oli kokku kutsunud lauljad üle kogu Eesti. Olime läbi talve ja kevade ohjeldamatu hooga laulnud koos sõpradega regilaule kogu Eestist ja Setomaalt, lisaks veel ersa mitmehäälseid laule Mordvamaalt. Muidugi kutsusime, nagu alati, kõiki kuulajaid endaga kaasa laulma. Kaasalauljatest üks innukamaid oligi Priit Pedajas. Priidu enda lauldud laulud olid iiri ja teiste keldi rahvaste laulude laadi ja kitarri saatel, ta laulis eluks ajaks meelde Marie Underi ballaadi „Orb“, mis algas sõnadega „Maadligi, vettligi maja, külgpidi sees“.
Alati, kui kokku juhtusime, laulsime regilaule ja mängisime indiaani lugusid. Priidu üheks lemmiklooks oli regilaul „Mareta laps“. Priidu loodud sünnipäevalaul Tõstamaa lauliku Liisu Oriku maailmaloomislaulu ainetel ja viisil „Niipalju õnne sinule, kui on õisi õunapuus“ on jäänudki minu lemmiklauluks sünnipäevadel.“

Plaadiesitlusel on autor lubanud ka kitarri kätte võtta.

Draamateatri kauaaegse lavastaja ja peanäitejuhi Priit Pedajase laulude plaadi annab välja Eesti Draamateater, plaadi sünnile aitasid kaasa Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
520 2513