Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Laupäeval, 8. septembril avatakse Rakvere Teatri 79. hooaeg

06.09.2018 18:45

Laupäeval, 8. septembril algusega kell 18.00 avab Rakvere Teater oma 79. hooaja. Sel õhtul ootab publikut kolmevaatuseline kontsert-etendus "Põrsaid kotis ei müüda". 

Õhtu esimene pool koosneb väikeste vinjettidega estraadikavast, mis tutvustab algaval hooajal lavale jõudvaid näitemänge. Mõnda uuslavastust tutvustatakse pikemalt, mõnes tutvustuses ei pruugigi üldse väikest vinjetti olla, vaid on hoopis suur vinjett. Kavas leidub videotervitusi Itaaliast, raudteejaamast ja Tallinna-nimelisest kohast ning laulu ja tantsu. Õhtu lavastaja, Rakvere Teatri dramaturg Urmas Lennuk lubab, et ühes kohas saab isegi nalja. 

Seejärel musitseerivad Rakvere teatri näitlejad Silja Miks ja Imre Õunapuu. Nende etteaste on teine kontsert kevadel alustanud sarjas RT muusika, mis tutvustab teatri loominguliste inimeste hetke muusikas. 

Hooaja avapeo lõpetab PIDU ehk tants ja tingel-tangel südaööni, kus muusikat mängivad uue hooaja vingeimad tegijad. 

Õhtut viivad läbi mõlemad teatrijuhid – Velvo Väli ja Peeter Raudsepp, kes seekord on riides. Nende tegevust võib takistada Rootsi kriitik Jonas Karlsson. Lisaks antakse üle mitmed auhinnad: publikupreemia lõppenud hooajal enim meeldinud lavastusele ning parimale nais- ning meesnäitlejale; samuti Rakvere Teatri traditsioonilised ordenid, millega peab teater meeles eelmisel hooajal kõige enim teatris käinud inimest, külalislahkemat võõrustajat ning parimat mängupartnerit; kõige lõpuks üks pensionitunnistus ja eriauhind kõige võimekamale Rakvere Teatri tehnilisele mehhanismile. 

Lisainfo: 
Laila Talunik 
Rakvere Teatri turundusjuht 
+372 56 201 297 
+372 329 5440