Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Läti Uue Teatri Instituut esitleb veebruaris valikprogrammi

06.02.2003 00:00

Läti Uue Teatri Instituut (Latvijas Jauna Teatra Instituts) esitleb 21.-23. veebruarini Läti novaatorlikuima Riia Uue Teatri (Jaunais Rigas Teatris) lavastuste paremikku, mis on valminud nii kohalike kui külalislavastajate osalusel; ühtlasi tutvustab teater ka oma tulevasi projekte.
Lisaks Riia Uue Teatri lavastustele on kavas ka kaks Valmiera Draamateatri produktsiooni - 2002. aasta Bonni Biennaali peaprogrammi kuulunud noore dramaturgi Inga Abele näidend "Tume hirv" Viesturs Kairissi lavastuses ning Olgerts Krodersi poolt lavale toodud Anton Tšehhovi "Onu Vanja".
Programm hõlmab draama- ja tantsuetendusi ning vahetult nende järel toimuvad kohtumised ja diskussioonid. Näha saab näiteks Alvis Hermanise postsotsialistlikku versiooni Nikolai Gogoli "Revidendist", mida Riia Uus Teater mängib juba teist hooaega jätkuva menuga ning mille kohalik kriitika on hinnanud viimase hooaja parimaks lavastuseks.
Etenduste ja ürituste programmi küsida Teatriliidu Teabekeskusest aadressil [email protected]

Kõik esitluseks valitud Riia Uue Teatri etendused tõlgitakse inglise keelde ning kuni 12. veebruarini registreerunutele näidatakse neid tasuta; samuti korraldab Läti Uue Teatri Instituut tasuta Riia ja Valmiera vahelise transpordi.
Registreerimiseks ning hotelli broneerimiseks pöörduda:
Zane Kreicberga või Baiba Tjarve
New Theatre Institute of Latvia
Merkela str. 13, Riga, LV-1050, LATVIA
Tel.: 371 7212622;
Fax: 371 7212471
e-mail: [email protected]

Eesti Teatriliidu Teabekeskus