Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lasteteatrisõbrad ühinevad Ülemaailmsel Laste- ja Noorteteatrite Päeval

19.03.2003 00:00

Neljapäeval, 20. märtsil tähistab rahvusvaheline laste- ja noorteteatreid ühendav organisatsioon ASSITEJ
Ülemaailmset Laste- ja Noorteteatrite Päeva, millega tõstetakse esile ja tunnustatakse lasteteatri suurt ja vastutusrikast rolli väikeste vaatajate igakülgses arengus ning kutsutakse üles kõiki teatriloojaid püüdlema teatrisaavutuste kõrgeima tasemeni.

ASSITEJ Eesti Keskus ühendab 6 professionaalset eesti- ja venekeelset lasteteatrit, kes koos annavad oma panuse pidupäeva väärikaks tähistamiseks.
Lasteteatripäeval annavad tasuta etendusi VAT Teater
("Lend üle ookeani" Raplas) ja Jõhvi Tuuleveski ("Mängime Aafrikat"). Narva teater Ilmarine on 20. märtsiks planeerinud esietenduse "Vene muinasjutt". Eesti Riiklik Nukuteater mängib lavastust "Tulipunane lilleke" ning Viljandi Nukuteater tähistab lasteteatripäeva etendusega "Värvilised sabakesed".

ASSITEJ Eesti Keskus tahab lasteteatri pidupäeval tänada ja õnnitleda kõiki oma sõpru ja toetajaid ning saadab edasi ASSITEJ presidendi prof. Wolfgang Schneideri läkituse:
"Lasteteater on ühiskondliku fantaasia meedium, ta integreerib laia maailma väikesele lavapinnale, näitab ja paljastab olemasolevat, äratab imetlust ning paneb järele mõtlema.
Lasteteater on kujutlusvõime kool, omamoodi salakeel, mis ootab lahtikodeerimist. Lasteteater on lugude jutustamine selle sõna kõige sügavamas tähenduses, ta laenab lugude kuulamiseks kõrvad. Oma parimais avaldustes on lasteteater efektiivseim esteetilise hariduse vorm ning just sellise teatri eest võideldes tahavad 75 ASSITEJ keskust Ülemaailmsel Laste-ja Noorteteatrite Päeval näidata, millist loomingulist ja sotsiaal-poliitilist potentsiaali lastele ja noortele tehtav teater võib omada."

Kirsten Simmo
ASSITEJ Eesti Keskus

Lisainfo:

Katrin Nielsen
ASSITEJ Eesti Keskuse esimees
tel 056 601 694