Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lasteteatri võrgupäevik avab akna

07.05.2012 14:48

Võrgupäevikus lasteteater.wordpress.com tunnevad vajadust avaldada oma arvamust lasteteatri kohta viis inimest (Salme Reegi nimelise žürii liikmed), kelle seas on kirjanik, näitlejad, lavastajad, teatriteadlased, aga keegi neist ei ole n-ö elukutseline kriitik.

Päevikupidajad lausuvad eneste kohta järgmist: "Meie missioon on suunata tähelepanu tõsiasjale, et lasteteatrit on vaja rohkem kajastada süvenenud ja teadlike lähenemiste kaudu.

Soovides tasakaalustada üldist pilti, mis toob väljaannete elu-, melu- ja kultuurikülgedele peamiselt turunduspõhiste lastelavastustega seonduvat, tahaksime üles leida ja vaatajale vahendada ka nähtusi, mis väärivad tähelepanu kunstilisest tasemest lähtuvalt, abistades seega vaatajat lasteteatrimaastikul orienteerumisel.

Kuna mitmed teatriblogid on hooga alustanud ja seejärel vaikselt hääbunud, siis oleme seadnud esialgseks eesmärgiks „vastu pidada“ aasta, kajastades jooksva teatriaasta sündmusi lasteteatris, jagades oma arvamusi lavastustest, kajastustest, lasteteatrit puudutavatest tähelepanekutest, artiklitest jms. Püüame seda teha siis, kui on midagi öelda, nii harva või tihti, kui see meil õnnestub."