Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lastelavastuste esietendused detsembris

10.12.2010 16:05

Kolmapäeval, 1. detsembril „Mõmmi jõuluaabits“ Estonia Talveaias
Heljo Männi ja Tõnis Kõrvitsa jõulumuusikal mudilastele. „Mõmmist ja aabitsast“ tuntud tegelased on suureks sirgunud, neil kõigil on juba oma pere, kuid ega seepärast seiklused seiklemata jää.
Lavastaja Ivo Eensalu, kunstnik Gunta Randla, heli ja valgus Chris Männik.

Kolmapäeval, 1. detsembril „Vaibaalused ja Jõulumemm“ Võru Linnateatris
Vaibaalused on tegelikult härjapõlvlased Hipp ja Hopp, kes otsustavad jõuluööl ette võtta muinasjutulise tee Jõulumemme kingikotti.
Autor ja lavastaja Alex-Sander Kasak. Mängivad: Agu Trolla, Maive Käos ja Helgur Rosental.

Kolmapäeval, 1. detsembril „Öö mänguasjamuuseumis“ Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus
Kõige vahvam paik linnas on mänguasjamuuseum. Seal on palju nukke, kaisukarusid, autosid, ronge, tinasõdureid ja kõikvõimalikke muid mänguasju. Mida teevad mänguasjad öösel? Tiia Toometi lasteraamatu "Karu Lillekäpa töö-ööd" ainetel dramatiseerinud Leino Rei ja Tiia Toomet, kunstnik Mare Hunt, muusikalised kujundajad Taisto Uuslail ja Ivi Rausi, valguskunstnik Martin Meelandi.
Mängib Janek Joost või Kristo Toots.

Reedel, 3. detsembril „Pähklipureja“ Estonia teatrisaalis
Tšaikovski kaunis muusika viib vaataja koos Klaraga maiustuste, Hiirekuninga, mängusõdurite, lendavate kokkade, hiiglasliku jõulupuu, jõuluõhtu ja tantsu võlumaailma. Lavastaja Timothy O’Keefe (USA), koreograaf Ben Stevenson (USA).
Muusikaline juht ja dirigent Jüri Alperten, dirigendid Arvo Volmer ja Risto Joost, kunstnik Tom Boyd (USA), valguskunstnik Tiit Urvik.

Pühapäeval, 5. detsembril „12 kinki jõuluvanale“ Eesti Nuku- ja Noorsooteatri suures saalis
Suur jõululavastus kogu perele põhineb Mauri Kunnase kaunite piltidega jõuluraamatutel „12 kinki jõuluvanale“ ja „Jõuluvana“ ning toob publiku ette jõuluvana ja päkapikkude elu kaugel Lapimaal.
Lavastajana debüteerib Taavi Tõnisson, kunstnik Kalju Kivi, dramatiseerija Urmas Lennuk, muusika autor Kaire Vilgats, kaastegev kogu Nuku- ja Noorsooteatri näitetrupp.

Pühapäeval, 5. detsembril „Varastatud oranž jalgratas“ (fotol trupp; Teet Malsroos) Eesti Draamateatri suures saalis
Mika Keräneni südamlik, lõbus ja põnev laste kriminull. Tartus Supilinnas hakkavad juhtuma põnevad sündmused, kui Belgia professorilt varastatakse tema oranž jalgratas ning koos politseiga asub varast otsima ka lastekamp.
Lavastaja Ingomar Vihmar, kunstnik Liina Unt, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, valguse kujundaja Kaido Mikk, liikumisjuht Oksana Titova.
Osades: Mari-Liis Lill, Marta Laan, Harriet Toompere, Hendrik Toompere jr jr, Roland Laos, Mihkel Kabel, Jüri Tiidus, Anti Reinthal või Tõnu Aav, Britta Vahur.

Teisipäeval, 7. detsembril „Soovilaegas“ Kuressaare Linnateatris
Kolm päkapikku Asjalik, Unimoos ja Tulitakus otsustavad avada laeka, kuhu Jõuluvana on kogunud laste jõulusoovid. Mis selles laekas tegelikult on ja mis kõik juhtuma hakkab, näha saabki...
Autor ja lavastaja Aarne Mägi. Mängivad: Liisa Saaremäel, Argo Sannik ja Piret Rauk.

Reedel, 10. detsembril „Isa talveuni“ Ugala teatris
Kaunis ja naljakas lugu kujutlusvõime jõust. Kui Saara isa muutub uue töökoha tõttu närviliseks, väsinuks ja oma tuppa sulgub, otsustab tütar isa üles äratada ja tuua ta tagasi ellu.
Autor Anna Krogerus, lavastaja Taago Tubin, kunstnik Jaanus Laagriküll, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov.
Mängivad: Saara Kadak, Aarne Soro, Kata-Riina Luide, Luule Komissarov, Tarvo Vridolin.

Laupäeval, 11. detsembril „Väike Mukk“ Rakvere Teatris
Wilhelm Hauffi idamaine muinasjutt, mis räägib sallivusest. Väikese Muki rännuteel on kõrbed ja linnad ning palju inimesi, igaüks omal viisil ainulaadne. Ebatavaline välimus teeb Väikese Muki sageli naerualuseks, kuid oma õnne leiab ta ometi.
Lavastaja Toomas Suuman, kunstnik Kristi Leppik.
Nimiosas Alo Kurvits, teistes osades Liisa Aibel, Mait Joorits, Kertu Moppel, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu, Velvo Väli, Kairi Kreek, Kristina Kreek ja Katrin Kalamets.

Pühapäeval, 12. detsembril „Vanalinna saladused“ Vene Teatris
Lastelavastus Dagmar Normeti raamatu „Une-Mati, Päris-Mati ja Tups" ainetel. Une-Mati on väike lahke võlur, kes toob lastele une silma. Ta sõbruneb poisiga, kelle nimi on Mati ning viimase koera Tupsuga. Lavastuses on palju muusikat, laule ja mänge. Stsenarist Lidia Golovataja, lavastaja Jevgeni Gaitšuk, kunstnik Alina Korsmik, muusikaline kujundaja Aleksandr Žedeljev.

Teisipäeval, 14. detsembril „Timbulimbu ja talv“ Endla teatri suures saalis
On üks tüdruk, kelle nimi on Timbulimbu ja kes väga armastab talve. Ta võtab kokku oma lemmikmänguasjadest koosneva meeskonna ja asub teele lumeveski suunas, mis peaks juba ammu kõigile lund jahvatama. Lumeotsijaid ootavad suured seiklused.
Autor Kalju Kangur, lavastaja Andres Noormets.
Osades Liis Laigna, Triin Lepik, Jaanus Mehikas, Priit Loog ja Sten Karpov.

Kolmapäeval, 15. detsembril „Martsipanilugu“ Tallinna Raekoja platsil
Tallinna Toomklubi ja Pärimusteater Loomine korraldavad lastele jõulude eel Tallinna vanalinnas etendustuuri, kus saab näha-kuulda martsipani saamise lugu erinevates vanalinna paikades. Kohtumispaigaks Raekoja plats, külastatakse ka Raeapteeki ning Toomklubi käsitöömeistreid. Etendustele oodatakse 6-10aastaseid lapsi. Registreerimine ja info: jana.kuntu(ätt)mail.ee

Neljapäeval, 16. detsembril „Võlu aasta-ajad“ Vene Kultuurikeskuses
Pjotr Tšaikovski muusika ainetel loodud balletilavastus. Külastajaid ootab ees muinasjutumaa kaasakiskuvate ja lõbusate ringmängudega, Lumehelbekese ja lõbusa päkapikuga. Muidugi on kohal jõuluvana ja kingitused.  
Lavastaja Mai-Ester Murdmaa, kunstnik Kaspar Jancis.  
Osalevad Tallinna Balletikool, Tantsukool Noor Ballett, tantsustuudio ENTREE (Vene Kultuurikeskus) ja Teater ABC.

Laupäeval, 18. detsembril „Võlur Oz“ Nokia kontserdimajas
Musical Productions toob lavale muusikalise muinasjutu väikesest tüdrukust Dorothyst, kelle keeristorm kannab salapärasele Võlumaale. Siin saab ta endale heaks sõbraks rääkiva Hernehirmutise, koliseva Plekkmehe ja argpüksist Lõvi. Koos asuvad nad teele Smaragdlinna, et leida üles Võlur Oz, kes peaks täitma kõik nende soovid.
Muusikali autorid L.Frank Baum, Harold Arlen ja E.Y.Harburg, lavastaja Ivo Eensalu. 
Osades Marilyn Jurman, Tõnu Kilgas, Madis Milling, Kristo Ukanis ja paljud teised.

Esmaspäeval, 20. detsembril OMAtsirkuse "Piraadid" Kanuti Gildi SAALis
Laevatsirkus jutustab kogu perele lihtsa muinasjutu. On laev ja on inimesed, kes reisivad mööda maailma veeteed pidi. Nad peatuvad sadamas. Laevas toimub tants ja trall. Joomine ja söömine. Magamine ja vigurdamine. Maapeal elavad printsessid.
Selleks, et teada saada mis seal toimub, peab tulema etendusele.
Lavastus ja tehniline teostus: Margus Terasmees ja Kaja Kann
Laval: Heidi Kann, Kert Ridaste, Johanna Terasmees, Maria Netti Nüganen, Kädi Metsoja, Kristin Made, Anni Veskimäe, Lee Kelomees, Tea Teearu, Johanna Sooba, Ella Lin Raat, Kaur Kivilo, Taniel Kuntu.
Lavastuse produtsent MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus, koostööpartnerid Kanuti Gildi SAAL, OMAtsirkus ja Akrobaatikakool. Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

www.teater.ee