Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Laste ja noorte teatripäev sel aastal Viljandis

20.03.2007 11:24

20. märtsil kutsub ASSITEJ Eesti Keskus kõiki Viljandi lapsi tasuta teatrisse, et tähistada üheskoos rahvusvahelist laste- ja noorteteatri päeva. Lisaks VAT Teatri, Emajõe Suveteatri ja Võru Teatriateljee etendustele lisab päevale pidulikkust uue laste- ja noorteteatri preemia välja andmine.

Laste- ja noorteteatri päev algab kell 10 Emajõe Suveteatri lavastusega "Pingviinid ja munad", mis on mõeldud väikestele ja suurtele vaatajatele alates 5. eluaastast. Päev jätkub kell 14.30 Võru Teatriateljee etendusega "Siiljänes 3" ja kell 19 VAT Teatri noortelavastusega "Mirr". Kõik etendused toimuvad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia black-box`is ning on publiku jaoks tasuta. Et kõik soovijad saali mahuksid, soovitame eelregistreerida tel 6450959; 5064605 või e-maili teel [email protected]

ASSITEJ Eesti Keskus on ülemaailmse laste- ja noorteteatreid ühendava organisatsiooni esindaja Eestis. Alates sellest aastast annab keskus laste- ja noorte oma teatripäeva raames välja NB-preemia ehk tähelepanuteatri preemia, mis tõstab esile üht eelmise aasta silmapaistvaimat laste- või noortelavastust, teatritruppi või teatritegijat. NB-preemia eesmärk on väärtustada professionaalsete teatrite ja tegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.

Rahvusvahelist laste- ja noorteteatripäeva tähistatakse üle maailma 2001. aastast peale. Päev kutsuti ellu eesmärgiga pöörata teatrikuul, nädal aega enne rahvusvahelist teatripäeva, eraldi tähelepanu väiksema vaataja jaoks loodud lavastustele, selle valdkonna teatritegijaile ja laiemalt kogu laste- ja noortekultuurile. ASSITEJ Eesti Keskus on varasematel aastatel pidupäeva tähistanud nii tasuta etenduste, uute truppide festivali kui ka temaatilise konverentsiga "Teater kooli, kool teatrisse". Sel aastal on konverentsi teatepulga võtnud üle TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, kes korraldab samanimelise ürituse 20. märtsil Viljandi Maagümnaasiumis.

Infot lasteteatripäeva kohta saab ASSITEJ Eesti Keskuse kodulehelt www.assitej.ee
tel 56 601 694
Katrin Nielsen