Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Laste ja noorte teatrifestival NAKS tuleb taas

18.10.2019 11:25

Juba kahe nädala pärast leiab taas aset noortele suunatud rahvusvaheline teatrifestival NAKS 2019. Festival toimub Tallinnas 30. oktoobrist kuni 1. novembrini vanalinnas ja Telliskivi Loomelinnakus. Festival toob publikuni Eesti hetke põnevaimad lavastused laste- ja noorteteatri vallas ning külalistena osalevad teatritrupid Põhja- ja Baltimaadest. Lisaks pakume töötube ja arutelusid noortele ja täiskasvanutele, haridustöötajatele, teatriharrastajatele ning -professionaalidele.

Kohale on kutsutud teatrid nii Eestist kui välismaalt. Festivalist võtavad osa kolm erinevat välismaist teatrit- MIÐNÆTTI (Island), TEATERi (Rootsi) ja Dansema Theatre (Leedu) ning Eestist 10 teatritruppi- NUKU teater, Eesti Draamateater, VAT teater ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia 12. lend, ZUGA Ühendatud Tantsijad, Must Kast, Renate Keerd ja EMTA Lavakunstikooli 29. lend, Piip ja Tuut Teater ning OMAtsirkus.

Puudust ei tule ka erinevatest töötubadest ja arutelu ringidest, millest saavad osa võtta kõik teatrihuvilised. Toimub beebiteatri loeng ning Eesti Draamateatri ja Folie Tsirkusestuudio töötoad.

Projektijuht Helina Teppani sõnul on selle aastane NAKS eriline kuna "Selle aastasel NAKSil on meil oluliselt rohkem lavastusi just noortele ning programmis leidub hulganisti lavastusi ka mitte eesti keelt emakeelena kõnelevatele lastele ja noortele. NAKS pürgib selleni, et pakkuda igale soovijale midagi meelepärast."

Festivali oodatakse külastama igas vanuses teatrisõpru ning haridus-ja kultuuritöötajaid, kellel on huvi nii eestimaise kui ka rahvusvahelise lastele ja noortele suunatud teatri vastu.

Lisainformatsiooni festivali toimumise ja piletite kohta leiab:Lisainfo: Helina Teppan (projektijuht)
Telefon: +372 5373 9879