Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“La traviata” jälle mängukavas uute osatäitjatega

29.10.2009 15:04

Täna, 29. oktoobril jõuab pärast aastast vaheaega taas Estonia lavale Verdi armastatud ooper "La traviata", kus peaosades säravad uued osatäitjad. 29. ja 31. oktoobril esineb Violetta osas Bernarda Bobro Austriast, kellele see on ühtlasi rolli debüüdiks. Teistes osades laulavad Andres Köster, Jassi Zahharov, Teele Jõks, Ülle Tundla, Aleksander Arder, Väino Puura, Pavlo Balakin jt.

"Minu jaoks on ooperi uuesti lavaletoomine nagu hea raamatu uuesti lugemine, iga korraga mõjub see erinevalt," ütles lavastaja Neeme Kuningas. "Mul on väga hea meel, et esimest korda Estonia laval laulab Germonti rolli Jassi Zahharov. Lisaks on meil hetkel noori võimekaid soliste nagu näiteks Aleksander Arder, kellele Gastoni roll on heaks lavakogemuseks," lisas Kuningas.

Praegune "La traviata" lavastus on väikeste pausidega Estonia mängukavas olnud juba kaksteist aastat, ühtekokku on seda ooperit aga lavastatud tervelt kaheksal korral. Novembris debüteerib Violetta osas Sirkka Lampimäki Soomest ja sama rolli laulab ka Irina Dubrovskaja Venemaalt. Kõik Violetta osatäitjad on varemgi Estonia etendustes kaasa löönud ja publiku heakskiidu pälvinud.

Etendusi dirigeerib Jüri Alperten.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected] 
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee

Maja täis muusikat!