Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuulus Eesti balletipaar annab Vanemuises “Pulmareisi” esietenduse eel pressikonverentsi

20.10.2004 13:57

Inglise Rahvusliku Balleti kõrgelt hinnatud külalissolistid Age Oks ja Toomas Edur tantsivad peaosi reedel, 22. oktoobril Vanemuise teatris esietenduvas tantsulavastuses "Pulmareis".
"Pulmareisi" muusika on kirjutanud Transilvaaniast pärit ungari helilooja Sandor Kallos ning koreograaf-lavastaja on Mai Murdmaa. Age Oksa ja Toomas Eduri kõrvale näeb Vanemuise lavastuses külalistena tantsimas veel Estonia priimabaleriini Kaie Kõrbi ning noort ja andekat koreograafi-tantsijat Dmitri Harchenkot.
Pulmapidu laevatekil. Abielluvad rikas pruut ja rikas peigmees. Kõik tundub olevat uhke. Peagi aga ilmneb, et õnn on illusoorne ning tegelikkus julm.
Pulmapidu areneb jõhkraks orgiaks ja kulmineerub tormiga, mille ajal peigmees kukub üle parda. Meres ühineb ta vee stiihiaga, seda kehastab Undiin. Kui Undiin peigmehe tagasi pardale viib, näeb noormees maailma uue pilguga ja ei suuda sellega enam kohaneda. Kirgastununa jääb ta üksi. Mai Murdmaa sõnul võib tema lavaversiooni Undiini-legendist nimetada neoromantiliseks. "Siin on olemas romantilise balleti elemendid - tegelikkus ning selle vastandiks kujuteldav, irreaalne maailm. Romantiline stiil ärgitab püüdlust selle kujuteldava ideaali poole, nii on see ka meie "Pulmareisi" Undiiniga."
Pulmalisi tantsivad Vanemuise balletiartistid Rita Dolgihh, Mari Savitski, Tanja-Tuulikki Tolppola, Karina Domisheva, Maarja Paugus, Sirje Põder, Kaili
Kasetalu, Lilian Sarapuu, Janek Savolainen, Kristaps Kikulis, Ruslan Stepanov, Anton Jakovlev, Viktor Larionov ja Andrus Laur. Lava- ja valguskujunduse tegi Airi Eras, kostüümikunstnik on Jane Kaas.

Age Oks ja Toomas Edur on oma karjääri jooksul tantsinud peaaegu kogu klassikalise balletirepertuaari paremikku ja hulgaliselt tänapäevaste maailmakuulsate koreograafide loomingut. Neid on kutsutud külalissolistideks üle kogu maailma.
2004. aasta veebruaris said nad suure tunnustuse osaliseks, pälvides Laurence Olivier´ auhinna, mainekaima Briti teatripreemia, mida Londoni Teatriühing annab välja draama, muusikali, ooperi ja tantsu kategoorias.
Eesti balletipaarile tõi edu Wayne McGregori spetsiaalselt neile kirjutatud duett "2 Human", mida eesti publikul oli võimalik näha 2003. aasta detsembris Vanemuise teatris toimunud I.D.A. tantsufestivalil. Age Oks sai selle osa eest aasta parima naistantsija tiitli. Lisaks nomineeriti paar ka Prix Benois de la Danse´ile, mida annab välja Rahvusvaheline Tantsuliit.
"Pulmareisi" esietendus algab 22. oktoobril kell 19 Vanemuise suures majas.  
Neljapäeval, 21. oktoobril kell 13.30 toimub Vanemuise teatris "Pulmareisi" esietendusele pühendatud pressikonverents, kus lisaks Age Oksale ja Toomas Edurile vastavad ajakirjanike küsimustele teatrijuht Aivar Mäe, balletijuht Mare Tommingas ja koreograaf-lavastaja Mai Murdmaa. Kõik ajakirjanikud on lahkesti oodatud.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee