Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuuldemänguvõistlus

19.07.2013 21:48


Vikerraadio kuulutab välja laste kuuldemängude võistluse

Vikerraadio kutsub nii lapsi kui ka täiskasvanuid mõtlema välja toredaid lugusid, neid kirja panema ning ise kuuldemängu tegema. Kuuldemäng on huvitav žanr, kus on võimalik lavastada mistahes olukordi, teemasid ja lugusid heliliselt kujundades. Kasutada võib kõikvõimalikke helisid kombineerides neid muusika ja tekstiga tervikuks. Parimad kuuldemängud jõuavad eetrisse Vikerraadio lastesaadetes.

Oodatakse kuni 12-minutilisi juba valmis kuuldemänge, aga kui kuuldemängu tegemine tundub liiga keeruline, on teretulnud ka lühistsenaariumid - lastele kirjutatud lood mistahes teemadel. Teksti pikkus võiks olla kuni neli A4 lehekülge, lisaks on oodatud omapoolsed soovitused ja ettepanekud heliliseks kujundamiseks. Parimatest stsenaariumidest saavad Vikerraadio ja Raadioteatri abiga kuuldemängud.

Läbi aegade on Vikerraadio eetris kõlanud mitmed eelkõige just lastele mõeldud kuuldemängud. Nii on kuuldemänguks tehtud näiteks sellised klassikalised lood nagu "Naksitrallid", "Sööbik ja Pisik", "Cipollino seiklused", "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi", "Lumekuninganna",  "Pöial-Liisi", jt.

Võistlustöid oodatakse kuni 6. oktoobrini 2013. Kuuldemängud saata CD-plaadil aadressile "Laste lood", Vikerraadio, Kreutzwaldi 14, 10124 Tallinn, lühistsenaariumid e-postiaadressile [email protected]. Lisada kontakt, kuuldemängu või stsenaariumi autor(id).

Täpsustavateks küsimusteks võib kirjutada e-postiaadressile [email protected].