Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuuldemänguöö Teatri- ja Muusikamuuseumis

12.09.2008 09:53

Sel reedel, 12. septembri õhtul ja varastel öötundidel, ootab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe linnatorn (Müürivahe 12, kino Sõpruse kõrval) kuuldemänguhuvilisi, et koos kuulata kuuldemänge ning kohtuda kuuldemängude tegijatega. 

Kuuldemänguööl saab kuulata peamiselt Raadioteatri värskemaid kuuldemänge, vestlusringis osalevad kuuldemängude lavastajad Andres Noormets ja Jaanika Juhanson, kelle käesoleval aastal esietendunud teoseid ka kuulatakse.
Kell 19.00 avab kuuldemänguöö Andres Noormetsa kirjutatud ja lavastatud kuuldemäng "Päev", mis osaleb Euroopa meediateoste tippvõistlusel "Prix Europa" Radio drama kategoorias. Kuuldemänguöö kuraatori Virko Annuse sõnul on see kuuldemäng kuulaja jaoks ehk intrigeerivaim, kuna selle kaasaegse audioteose helikujundus on loodud näitlejate poolt, kasutades vaid neid helisid, mida häälega teha saab. 

Kuuldemänguöö kavas on veel: Henno Käo "Oliüks" (režissöör Jaanika Juhanson), Eva Östergreni "Tüdrukud" (režissöör Virko Annus), Roland Schimmelpfenningi "Araabia öö" (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantide ühistöö) ning üks vanem kuuldemäng kuulajate valikul. 

Kuna helimaailm on habras, saab "Kuuldemängutorni" siseneda ja sealt ka lahkuda vaid enne iga täistundi, alates kolmveerand seitsmest õhtul. Esimene kuuldemängutund algab kell 19 ja viimane kell 23.

Piletiraha sel õhtul Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ei nõuta.   Kuuldemänguöö toimub Tallinna Noorteöö raames Teatrilabori, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja ERR Raadioteatri koostööna.