Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuuldemängu “Must luik” avalik kuulamine ja vestlusring

12.02.2019 15:14

Esmaspäeval, 19. veebruaril kell 18.00 toimub ERR Uudistemaja pressiruumis kuuldemängu "Must luik" avalik kuulamine ning vestlusring autori, lavastaja ja näitlejatega. Seekord avaneb võimalus kuulata uhiuut kuuldemängu enne, kui see kõlab raadios. ERR kultuuriportaal kannab sündmuse üle.

Noore dramaturgi Priit Põldma esimene kuuldemäng "Must luik" sai ära märgitud ülemöödunud, 2017. aastal kuuldemängutekstide võistlusel.

"Üksildasse ja turvalisse külalistemajja Eestis saabuvad ootamatult põgenikud, perekond Süüriast. Kuidas inimesed selles tavatus situatsioonis käituvad, milleks nad valmis on või ei ole, mis juhtub või juhtumata jääb? Pealkiri viitab ühe tegelase, Vana naise sügavale kiindumusele balletimaailma. Elus ei ole mustvalgeid lahendusi, igas inimeses võib peituda ja paotuda "Luikede järve" must ja valge luik. Priit Põldma teksti stiilivõte "üks lugu seitsmele häälele Roland Schimmelpfennigi laadis" loob raadiopärase võimaluse vahendada sündmusi nii otseselt kui ka distantseeruvate kommentaaride kaudu," seisab kuuldemängu tutvustuses.

Lavastaja on Tamur Tohver, helirežissöör Külliki Valdma, muusikaline kujundaja Merlin Kontus. Osades on Helgi Sallo, Külli Reinumägi, Argo Aadli, Sukhdev Kaur Khalsa, Jorge Hinojosa, Klaara Kollist ja Otto Samuel Kahar.

Kuuldemängu avalik kuulamine ja vestlusring toimub teisipäeval, 19. veebruaril kell 18 Uudistemaja pressisaalis. Sissepääs on vaba.

Esiettekanne Vikerraadios 23. veebruaril kell 19.05, Raadio 2-s 3. märtsil kell 7 ja Klassikaraadios 3. märtsil kell 15.05.

Toimetaja: Merit Maarits
Allikas: kultuur.err.ee