Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kutse Külli Roosna ja Kenneth Flaki workshopile

07.10.2013 14:23

Laupäeval ja pühapäeval, 12. ja 13. oktoobril 2013 toimub Okasroosikese Lossi mustas saalis Responsive Body kaasaegse liikumistehnika workshop, mida viivad läbi kogenud koreograafid, tantsijad ja tantsu õpetajad Külli Roosna ja Kenneth Flak.

Eesti kultuuripilti on Külli ja Kenneth rikastanud lavastustega "The Chinese Room", "Jumalate juures. Pärast maailma" ja "The Wolf Project". Responsive Body workshop on võimalus koreograafide käe all liikuda, oma liikumiskogemust arendada ning ühtlasi Külli ja Kennethi töötamise meetodeid tundma õppida.

Workshop toimub kahes grupis:
Laupäeval ja pühapäeval kell 11.00-13.00 edasijõudnud
Laupäeval ja pühapäeval kell 14.00-15.30 algajad (vähese liikumiskogemusega huvilised) Hind: 4€/tund

Workshop
põhineb koostööl. Osalejad aitavad üksteisel luua ja uurida erinevaid liikumise viise, mille eesmärk on suurendada keha tundlikkust ja kujutlusvõimet. Me alustame tundi lihtsate harjutustega, mis vabastavad üleliigsed pinged ja toovad pulsi kõrgemale. Seejärel uurime meelte abil saadavaid stiimuleid ja kehalisi vastuseid puudutusele, helile ja nägemisele. Seda informatsiooni kasutame improviseeritud koreograafia loomiseks. Samuti uurime, kuidas anda üksteisele toetavat ja positiivste tagasisidet.

Koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma lavastuste puhul kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi alates antiiksest Norra mütoloogiast ("Jumalate juures") ja lõpetades internetikultuuri ("The Chinese Room") ning totalitaarsete režiimidega ("The Wolf Project"). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega. Roosna & Flak õpetavad pidevalt Responsive Body treeningut paljudes maailma ülikoolides, tantsu keskustes ja festivalidel.