Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kutse hernetonditalgutele Albus 29.06.2013

26.06.2013 10:56

Lavaproovid Albus, Kukenoosi viljakuivatis, 17. juulil esietenduva Ingomar Vihmari lavastusega "Prohvet Maltsvet" kulgevad töiselt. Saabuv nädalavahetus aga tõotab tulla teistmoodi ja eriti töine. Albu vallavanem ja kogu näitetrupp kutsub osa saama hernetontide ühise tegemise rõõmust 29. juunil kell 11.00 Kukenoosi viljakuivatis. Koos näitetrupiga valmistatakse üle kolmekümne Maltsvetlase - hernetondi, kellest saavad maanteede äärsed teejuhid etenduse toimumispaika. Kolm parimat Hernetonti eksponeeritakse pealinnas vääriliste kohtadel ja nende valmistajad saavad priipääsme "Prohvet Maltsveti?" etendusele.

Talgute käigus, kunstnik Illimar Vihmari käe all, loodetakse talguliste abil valmistada ka lavapõrandale uus kujundus. Talgujuht on Albu vallavaem Kalju Kertsmik. Vallarahvale lisaks on talgutele näiteseltskonnaga oodatud kaasa lööma kõik teatrihuvilised.

Seekordne talgusupp on samuti eriline, sest Albu mõisa toiduaida kokad on juba mõnda aega kätt harjutanud spetsiaalse teatrimenüüga, mida pakutakse mõisa aidas hilise lõunana, kümnel juulikuu etenduse päeval. Supi retsept pärineb teatrikohvik Koogel Moogeli peakoka Marek Demjanovi salvest ja kasutatakse loomulikult Albu vallas kasvatatud kohalikku hooaja toorainet.

Maltsvetlase-hernetondi valmistamiseks vajalikud abimaterjalid - puidust skelett, hein, traat ja pisut riideesemeid kingitusena Uuskasutuskeskuselt on kohapeal olemas aga tondi isikupäraseks riietamiseks palume kaasa võtta mõni vana pintsak, kleit, sonimüts või vajalikud kaltsud vastavalt oma fantaasiale ja võimalustele.

Osavõtust palume teada anda 20. juuniks e-kirja teel:
kertsmik@albu.ee  või helistades tel. 5214270