Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuressaares esietendub Margareta Garpe “Limbo”

10.10.2007 10:14

Kolmapäeval, 10. oktoobril esietendub Kuressaare Linnateatris rootsi kirjaniku ja lavastaja Margareta Garpe näidend "Limbo". Kuigi loo autorit on ka varem eesti keelde tõlgitud ja tema näidendeid "Juliale" ning "Kõik need päevad ja ööd" teatrites mängitud, jõuab "Limbo" eestikeelsena publiku ette esmakordselt.

Mõistel "limbo" on kolm tähendust: tants, kus peab võimalikult madalalt takistuse alt läbi minema. Roomakatoliku õpetuse järgi on see aga koht taeva ja maa vahel, kuhu lähevad pärast surma inimesed, kes ei ole kristlased. Kolmas tähendus on inimese ooteseisund, kus keegi ei võta midagi ette või ei julge võtta enne, kui olukord muutub.

Lugu on inimesest ja tema probleemidest: üksindusest ja hingepiinadest. Tegevus toimub saarel, keset merd, mõne tormise nädala jooksul, ühes raviasutuses, kus on võimalik isoleeritud põrguüksindusest tagasi tulla nendel, kellel on sõltuvus alkoholist ja narkootilistest ainetest. Kas on võimalik leida mõte elule elamise kunstis... kui kauaks jätkub jõudu?

Margareta Garpe "Limbo" tõlkija on Maarja Aaloe-Laur, lavastaja ja muusikaline kujundaja Mart Kampus, kunstnikud Liina Keevallik ja Mari-Ann Mardo, valguskunstnik Triin Rahnu, video autor Tanno Mee.
Mängivad Janek Sarapson, Garmen Tabor, Kersti Tombak või Piret Rauk, Terje Pennie, Marika Vaarik, Kaia Skoblov, Aili Salong.

Elen Pärtel
Kuressaare Linnateater
elen.partel@kuressaare.ee
50 466 29