Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuressaare Teater alustab uut hooaega

02.09.2019 14:28

Kui sügis looduses märgib teatud mõttes millegi vaikselt hääbumise algust, siis teatrites on algamas uus hooaeg. Kutselise Kuressaare Teatri ajalugu ulatub enam kui kaheksakümne aasta taha ja vahelduva eduga püsitakse pinnal siiani. 

Uuesti ülesehitatud teatrimajas esietendus 1999. aasta 9. detsembril Albert Uustulndi "Tuulte tallermaa", mille lavastajaks oli Väino Uibo. Sellest ajast alates, pea kahekümne aasta jooksul, on Kuressaare Teatris esietenduste arv olnud 78. 

Algava hooaja avab Joe Ortoni must komöödia "Röövsaak", mille lavastab Peeter Tammearu ja kus teevad kaasa Raivo Trass, Triinu Meriste, Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Raivo Rüütel ja Ahto Matt. Septembrikuus saab etendust näha kahel korral, 13. ja 14. päeval Kuressaares ja kuu viimasel päeval Orissaares. 

Sellel nädalal viibib aga teater Norras, Kristjansandis, kus osaletakse rahvusvahelisel teatrifestivalil Nordic Venue Matteo Spiazzi lavastusega "Persona"

Ette rutates ei saa jätta mainimata, et detsembrikuu alguses esietendub teatri laval Eno Raua kirjutatud ja Rauno Kaibiaineni lavastatud "Naksitrallid". Ja loomulikult saab kogu hooaja jooksul näha teatrimajas ka teisi lavastusi ning teiste teatrite külalisetendusi. Jätkab ka TeatriKino.

Kogu info Kuressaare Teatris toimuva kohta ka kodulehel, www.klteater.ee

Teatris on elu, või siis vastupidi?