Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuressaare Linnateater toob lavale Tammsaare “Ma armastasin sakslast”

28.03.2008 11:24

28. märtsil kell 19 esietendub Kuressaare Linnateatris Anton Hansen Tammsaare romaanil põhinev lavastus "Ma armastasin sakslast". Loo on dramatiseerinud Rünno Saaremäe, lavastanud Raivo Trass, kellele see on üheteistkümnes kord Tammsaare teost lavale tuua.

Lavastuse kunstnik on Inga Vares, helilooja Urmas Lattikas ja valguskuntsnik Triin Rahnu. Osades Maarja Jakobson, Hannes Prikk, Evald Aavik, Piret Rauk, Kärt Reemann ja Egon Nuter.

1935. aastal ilmunud romaani tegevus toimub Eestis esimese vabariigi ajal. Teos ei ole sugugi ainult tolle ajastu eesti psühholoogilise realismi meistriteos, vaid loob paralleele küsimuste ning probleemidega, mis tänases päevas oma usutavust kaotanud ei ole - pigem vastupidi, need on teemad, mis aeg-ajalt ikka ja jälle võimenduvad.

Lavastaja Raivo Trass: "Selles loos on üks probleem, mis on meie ühiskonnas praegu väga aktuaalne: kes on oma ja kes võõras? See on ju nii terav. Me peitsime pea tiiva alla ja tegime näo, nagu poleks seda olemas. Aga eelmine kevad ju näitas, et see on rängalt olemas. See hõõgub iga päev."

"Ma armastasin sakslast" mängitakse Kuressaare Linnateatris sel kevadel kuuel korral: 28., 29. märtsil ja 10., 11., 15., 16. aprillil.

Kuressaare Linnateater
www.kuressaarelinnateater.ee