Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuressaare Linnateater avab hooaja Yasmina Reza näidendiga

05.10.2008 16:16

Pühapäeval, 5. oktoobril esietendub Kuressaare Linnateatris uue hooaja esimese lavastusena Yasmina Reza "Tapatöö jumal". Näidendi, prantsuskeeli "Le dieu du carnage", on tõlkinud eesti keelde Margus Alver, lavastanud Jaak Allik ning kunstnikutöö teinud Jaak Vaus (külalisena Ugalast).
Osades mängivad Kersti Kreismann (külalisena Eesti Draamateatrist), Sulev Teppart, Piret Rauk ning Jüri Aarma.

Lugu saab alguse pärast kaklust, mille käigus Reille'de poeg Ferdinand on löönud Houille'de pojal Brunol sisse kaks esihammast. Poistevahelise tüli klaarimiseks kohtuvad kaks Pariisi keskklassi abielupaari. Meeldivalt alanud õhtu muutub aina pingelisemaks. Langevad maskid, tulevad ilmsiks tegelikud väärtushinnangud, mõndagi selgub omavahelistest suhetest.

Reza väidab, et kirjutab naljakaid tragöödiaid, publik ja ka kriitika suhtub neisse tihti kui headesse komöödiatesse. Igatahes saab "Tapatöö jumalas" palju nalja, kuid nii autori kui ka lavastaja eesmärgiks on vaatajaid siiski mõtlema panna. Millest? Ehk abielu haprusest.

Yasmina Rezad (1959) kutsutakse Euroopa teatrite superstaariks, igatahes on ta praegu maailmas kõige rohkem mängitud prantsuse dramaturg, kes on võitnud ka kõik prantsuse ja inglise tähtsamad draama-auhinnad. Tema 7 lavateosest on Eestis mängitud näidendeid "Kunst" (Eesti Draamateater 1998 ja Ugala 2008) ning "Kolm versiooni elust" (Endla Teatris 2002). Näidendi "Tapatöö jumal" maailma-esietendus toimus 8. detsembril 2006. a. Zürichis. Käesoleva aasta jaanuaris lavastas näitlejaharidusega autor oma loo ise Pariisis. Pooleteise aastaga on see näidend vallutanud kümned Euroopa lavad (London, Viin, Berliin, München, Hamburg, Ljubljana, Helsingi jne).

Järgnevad etendused Kuressaare Linnateatris on 5., 8., 14. oktoobril, Orissaare Kultuurimajas 17. oktoobril, Hiiumaal Käina Kultuurikeskuses 30. oktoobril ning Kärdla Kultuurikeskuses 31. oktoobril. Kõikjal algusega kell 19.00. Pääsmed hinnaga 125/100 krooni on müügil Kuressaare Linnateatri kassas (tel. 453 3222), Kuressaare Postkontoris, internetis www.piletimaailm.com. Väljasõidu etendustele saab pileteid osta kohapeal eelmüügist ning tund enne etenduse algust.

www.kuressaarelinnateater.ee