Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuressaare Linnateater alustab oma 9. hooaega

21.09.2007 10:23

Kuigi teatritegemise algusajad Saaremaal ulatuvad juba aastasse 1886, mil kutsuti ellu Kuressaare Eesti Selts ning 1911. aastal osteti seltsile ka maja praegusel aadressil Tallinna tänav 20, loetakse Kuressaare Linnateatri sünnipäevaks 9. detsembrit 1999, kui renoveeritud kaunis teatrimaja avati esietendusega. Lavale jõudis Juhan Saare lavaversioon  Albert Uustulndi romaanist "Tuulte tallermaa", mille lavastas teatri tookordne juht Väino Uibo.

Täna, 21. septembril, jõuab kodupubliku ette E. Albee lühinäidend "Loomaaialugu", mille  esietendus toimus 5. septembril festivalil DRAAMA 2007 Tartus.

Ühel ilusal päeval jutustab üks mees ühes linnas, ühes pargis, ühel pingil, teisele oma loo. Kas teine teda kuulab? Milline on tolle teise lugu? Kas tekib dialoog? Kes keda tapab? Oleme me üksteisele vaid vaenlased või võistlejad? Millised on need maailmad, mis oleme endile loonud? Ja milline on see ühiskond, mis meid iga päev loob või lõhub? Kas on selles veel alles puhast inimsuhet, loomulikku liigikaaslust? Sellest, kuis on need asjalood loomariigis, jutustab kolmas mees. 

Kuressaares on loo lavastanud Egon Nuter, kes täna astub ka ise lavale Peterina. Tartus kehastas Peterit Aarne Mägi. Jerry osas on Janek Sarapson. Kolmanda mehena on vaatajate ees tuntud zooloog Aleksei Turovski. Kunstnikutöö tegi Anna Sui. 

Garmen Tabor
52 251 02   
[email protected]

 
Vaata ka Kuressaare Linnateatri kodulehte www.kuressaarelinnateater.ee