Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuopio Linnateatri “Loukussa” külalisetendused Eesti Draamateatris

30.10.2012 10:58

Loukussa5. ja 6. novembril kl 19 annab Kuopio Linnateater Draamateatri väikses saalis külalisetenduse Martin Alguse näidendiga „Koobas“ („Loukussa“), mille Kuopios seadis lavale Eesti Draamateatri lavastaja Ingomar Vihmar.

Näidend räägib karmilt tõepärase loo, mis võib juhtuda nüüd ja praegu siinsamas, meie kõrval. Kui vaadata Tallinna elu kalli restorani aknast, siis paistab siinne elu viisakas ja tsiviliseeritud, aga klantspinna all kulgeb tegelikult ka teistsuguseid hoovusi. Eestis on ikka veel palju inimesi, kes hangivad oma elatise kuritegelikul teel, narkootikumid ja keha müümine on siin vaid üheks näiteks. Martin Alguse näidend on realistlik pilk sellesse maailma, kuigi mõneski lavastuse stseenis segunevad tõelus ja peategelase kujutluspildid.

Lavaloo keskseteks tegelasteks on lugu jutustav nimetu Mees, narkokaubandusega rikastunud venelane Batja, tema kaaslane Sava ning prostituut Margarita. Mees on kuritegelikku maailma sattunud endine meditsiiniüliõpilane, kelle Batja saadab Ameerikasse üliolulist ülesannet täide viima. Selle ebaõnnestumisel on aga saatuslikud tagajärjed ja sündmused arenevad vältimatu lõpu poole. Meest on kogu elu närinud süütunne ja taju, et elu ei ole olnud tema enda kätes, just seetõttu on temaga ka nii lihtne allilmategelastel manipuleerida.

“Koobas” on lugu, mille mõnegi tegelase eluviis võib tunduda võõras, kuid samavõrra on see lugu meid kõiki ühendavast püüdlusest õnne, armastuse ja meelerahu poole. Lavastuse tegijad on oma tööd teinud südamega ja nende sooviks on, et ka vaataja võtaks lavastuse vastu ennemini südame kaudu.

Etendused on soome keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

Kuopio Linnateatri lavastus
Martin Alguse „Koobas“ („Loukussa“)
Lavastaja Ingomar Vihmar
Kunstnik Liina Unt
Soome keelde tõlkinud Terttu Savola
Osades Antti Launonen, Vesa Repo, Ari-Kyösti Seppo, Sari Harju, Tapani Korhonen, Pekka Kekäläinen, Ritva Grönberg.

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
520 2513