Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kunstiresidentuuride toetus Ukraina kunstnike abistamiseks

20.10.2022 16:17

7. oktoobril 2022 avati taotlusvoor, mille kaudu saab toetust taotleda Ukraina kunstnikele suunatud kunstiresidentuuride jaoks. Taotlusi saab esitada kuni 31. oktoobrini.

Põhjamaade Kultuuripunktil tekkis võimalus eraldada täiendavaid rahalisi vahendeid residentuuritegevuseks, et toetada Ukraina kultuurimaastikku, sest Ukraina sõja tõttu vajab üha rohkem Ukraina kunstnikke ja kultuuriloojaid residentuuri väljaspool enda riigi piire. Seetõttu avati oma toetuskava raames täiendav taotlusvoor kunstiresidentuuridele. Rahastust saavad taotleda Põhja- ja Baltimaades asuvad residentuuriorganisatsioonid, et kutsuda residentuuri Ukraina rahvusest kunstnikke.

Algatuse eesmärk on võimaldada Ukraina kunstnikele ja kultuuriloojatele turvalist kohta oma valdkonnaga tegelemiseks ning edendada nende professionaalseid suhteid Põhja- ja Baltimaades ning mujal. Samuti on rahastusprogrammi eesmärk hõlbustada dialoogi ukrainlaste ning Põhja- ja Baltimaades elavate inimeste vahel.

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. oktoober 2022 ning kõik taotlused tuleb esitada läbi Põhjala Kultuuripunkti taotlusportaali.

Lisainfot taotlusvooru kohta leiab Põhjamaade Kultuuripunkti kodulehelt. Algatusega seoses korraldab Põhjamaade Kultuuripunkt 11. oktoobril kell 14.00 veebiseminari, kus käiakse läbi taotlusvooru üksikasjad ning kus on võimalus esitada küsimusi. Seminar toimub veebis Teamsi kaudu. Seminarile saab registreeruda siin.

Foto: Marjan Blan