Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

KUMUs etendub Frida Kahlole pühendatud lavastus

22.11.2007 17:18

22., 23. ja 24. novembril toob Tantsukunst Kumus lavale "Insihgtout Company" (Taani-Eesti) lavastuse "Alegria y Dolor" Mehhiko maalikunstnikust Frida Kahlost, millega tähistatakse kunstniku 100ndat sünniaastapäeva.

Lavastus "Alegria y Dolor" (rõõm ja valu) on maaliline hommage Mehhiko maalikunstnik Frida Kahlole (1907-1954).  Säravalt kaunis ja vastuoluline  naine, armuke, kunstnik, Kolumbuse-eelse kultuuri ja kommunistliku solidaarsuse eestseisja,  kes läbi kummastavate autoportreede maalis oma elulugu ja kirglikku olemust.

Tantsulavastus toetub lisaks Frida maalidele, päevikule ning temast kirjutatud raamatutele ka trupi Mehhiko uurimusretkele, mille osaks Frida Kahlo ja Diego Rivera majamuuseumite külastused, kohtumised kunstniku sõpradest kaasaegsetega ning Frida eluloo kirjutanud uurijaga.
Et mõista paremini Mehhiko mõtteviisi ning arusaamu elust ja surmast, toimus trupil kahenädalane tööpada koos Mehhiko teatritrupi Grupo Teatro Experimental'iga. Lindistati Mehhiko armastatud laule ning koguti helisid tänavatelt ja loodusest. Antud materjal oli aluseks ja inspiratsiooniks maalilisele lavastusele, mis leidis oma 20 mängukorraga Kopenhaagenis elavat vastukaja ning täitis Terra Nova  teatrilava - vana keskküttekeldri - uudse publikuga.
Kumu auditooriumisse on üles pandud ka valik Frida reprosid.

Taani trupi "Insightout Company" lavastaja/koreograaf Mari Mägi sõnul on lavastuse näol tegemist pigem füüsilise teatri kui traditsioonilise tantsuteatriga. Etendustega Eestis tähistatakse Frida Kahlo100-ndat sünniaastapäeva ja teisipidi vaadatuna on lavastuse etendamine Kumus ka lavastuse omamoodi kojujõudmine.

Insightout Company on Taani teatrikooli School of Stage Arts sõpruskonnast võrsunud rahvusvaheline teatritrupp, mis ühendab Taani, Saksamaa, Kanada ja Eesti teatritegijaid. Lavastusi on välja toodud Taanis ja Eestis. Töövahenditeks on füüsiliselt väljenduslik keha ning visuaalsus.

Lavastuses astuvad üles Ulla Katcher (Frida Kahlo), Frank Hobbit Bätge (Mees) ja Mari Mägi (La Catrina/ Surm).
 
Info:
Anu Tähemaa
+372 50 58618
www.stu.ee