Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

KUMUs esietendub Matteo Moles’e “Just”

09.05.2006 16:22

Teisipäeval, 9. mail kell 18.00 esietendub KUMU auditooriumis koreograaf Matteo Moles'e tantsulavastus "Just".

"Just" on Matteo Moles'e (Itaalia/Belgia) värske lavastus viiele Fine5 Tantsuteatri tantsijale. Lavastus meenutab situatsioone ja tegemisi meie igapäevaelust. Koreograaf on loonud need pildid selleks, et tuua esile see, mis meid erinevais olukordades suunab ja meie mõtetes toimub. Tänapäevane ühiskond seab oma ideaalideks jõudluse, kasumi, perfektsuse - inimesi on üha loomulikum vaadelda tootliku mehhanismi kasutoovate elementidena. Seejuures aga kipub ununema tähelepanu, mida peaksime pöörama oma hingele ja teistele inimestele. Inimene on võrratu olend ning "Just" on mänglev liikumine, mis püüab tabada elu - lootust, armastust, sõprust, viha ning kõigi nende keerukust - läbi huumori ja pehme iroonia. Lavastuse helilise tausta autoriteks on Plastikman ja Scanner.

Matteo Moles on õppinud Rooma Riiklikus Tantsuakadeemias, Houston Balletiakadeemias ning Mudra Internationalis. Pärast seda ühines ta Béjart Ballet'ga Lausanne'is and Jean-Christophe Maillot’ Ballet'ga Tours'is, kus töötas koos mitmete nimekate balletitantsijatega. 1996. aastal tõi Moles välja oma esimese soololavastuse ning asutas oma kompanii "Compagnie Matteo Moles". Moles on teinud koostööd paljude teatrite ning balletitantsijatega, tegutseb aktiivselt ka õpetajana.
26. aprillil 2006 võitis ta Belgias, Flandria Kuningliku Balletiteatri konkursil "Uncontainable" kõige kõrgema auhinna oma lavastusega "Crossfade".

Lavastuse "Just" järgmised etendused on
13. ja 16. mail kell 18.00 Kumu auditooriumis
Piletid 150.-/100.- saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ning tund enne etenduste algust koha peal.

Korraldaja Sõltumatu Tantsu Ühendus (STÜ).

Madis Kivisild
STÜ projektijuht
56 984 574
[email protected]