Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kümnenda Augusti TantsuFestivali sooduspiletite eelmüük

05.08.2009 10:36

Kuni 9.augustini jätkub Augusti TantsuFestivali sooduspiletite ja festivali passide eelmüük. 10-s Augusti TantsuFestival toimub 17-31.augustini Tallinnas. 

Kanuti Gildi SAAL-i poolt korraldav rahvusvahelist nüüdistantsu festival on aastatega muutunud rahvusvaheliselt hinnatud sügise alguse tantsufestivaliks Põhjamaades ja kogu Euroopas, olles tuntuim kaasaegse tantsu festival Eestis.

Juubeli Augusti TantsuFestivali kava võib iseloomustada sõnaga süntees, sest festivali kavas on nii Euroopa hetke tippkoreograafide kui homsete hinnatud koreograafide tööd. On kunstivaldkondade sünteesi: tants ja masinad; tants ja sport; tants ja tehnoloogia; tants ja teater; tants ja kunst; tants ja muusika jne. Selline mitmekülgsus peaks looma omapärase meeleolu, mis on eriti kohane juubelifestivalile.

Festivali avamisel teeb festival kingituse publikule pakkudes Raekoja platsil tasuta vaatamiseks prantslase Dominique Boivin’i on juba legendaarseks saanud imepärast mehe ja kopp-traktori duetti, mida ta on esitanud kõikjal üle maailma.

Festivali põhietendused saavad siiski teoks teatrimajades. Peale Eesti oma koreograafide võib festivalil näha ka esinejaid Hollandist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Belgiast, Taanist, Šveitsist ning Kanadast. Festivali kulminatsiooni on raske välja tuua, sest tänu pikaajalisele ettevalmistustööle on õnnestunud Eestisse kutsuda eriilmelisi ning omapäraseid tippteoseid.

Siiski võib festivali peaesinejaks pidada tuntud ja hinnatud koreograafi Thomas Hauert’it, kelle oleme kutsunud Tallinnasse eelmisel aastal valminud suurepärane teosega „Accords”, mida on hetkel võimalik näha pea kõigil Euroopa tippfestivalidel. Paljude spetsialistide arvates on see töö „taastanud usu füüsilisse koreograafiasse”. Lavastust saab nautida Vene teatris.

Kindlasti sobib festivali lõpetama tõelise vanameistri Mark Tompkinsi oma kahe muusikalise lavastusega.

Arvatavasti on oma “eluvormis” Silke Z.,  Saksa koreograaf, kelle lavastus sai muuseas alguse Tallinnas, kus toimus selle esimene prooviperiood.

Mette Ingvartsen ja Jefta Van Dinther on suurepäraselt ühendanud spordi ja tantsu, esitades oma etteaste kahel batuudil.

Augusti TantsuFestivalil 2009 saab esmakordselt tutvuda eesti juurtega Kanada koreograafi Antonija Livingstoni loominguga. Loodetavasti loob tema kauaoodatud külaskäik tingimused järgnevateks koostöödeks Eesti kunstnikega. Hiljuti sai Antonija ka Eesti kodakondsuse.

Kasper Daugaard Poulsen pakuvad publikule uut ja põnevat Põhjamaade tantsukunsti, kus on oma osa ka ülevoolaval huumoril.

Tõeliselt heameel on esmakordselt Eesti publikule tutvustada Itaalia “suurt tuleviku lootust” Teodora Castelluccit, kes on ilmselgelt mõjutatud oma kuulsa isa (Romeo Castellucci) ülimalt visuaalsetest lavastustest.

Eesti tantsumaastikult osaleb festivalil Mart Kangro, kelle uuslavastus „Can’t Get No Satisfaction” on praegu ja tulevikus tuuritamas Euroopa teatrilavadel, ning Renate Valme.

Üksikpiletid etendustele maksavad kuni 9. augustini  70 ja 120 krooni ning alates 10. augustist  100 ja 150 krooni. Piletid on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades, Von Krahli Teatri kassas ning internetis.

Kuni 9.augustini on müügil ka festivali passid hinnaga 440 (soodushind) ja 680 krooni. Festivali pass tagab sissepääsu kõikidele etendustele. Samuti on võimalik kuni 9.augustini soetada ka väike pass (neljale vabalt valitud etendusele) hinnaga 240 või 380 krooni. Passid on müügil Piletilevi müügikohtades ja Von Krahli Teatri kassas.

Augusti TantsuFestival juubelifestival saab teoks tänu partneritele: Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Itaalia suursaatkond, Goethe Instituut, CultureFrance, Pro Helvetia, Flaami kultuuri-, noorsoo-, meedia- ja spordiministeerium, Kanada saatkond, Prantsuse Kultuurikeskus, Euroopa Liidu kultuuriprogramm / Baltoscandal festival, Taani Kunstide Nõukogu, Kölni linna kultuuriosakond, Århusi linnavalitsus, CRAMO, Multifix ning SOKOS Hotell Viru.


Lisainformatsiooni saab Kanuti Gildi SAALi kodulehelt www.saal.ee

Priit Raud
Augusti TantsuFestivali 2009 kunstiline juht/produtsent
[email protected] / 5010419