Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kümnenda Augusti TantsuFestivali esinejad teada

03.06.2009 16:34

17.–31. augustini Tallinnas toimuva moodsa tantsu festivali kava võib iseloomustada sõnaga süntees, sest festivali kavas on nii Euroopa hetke tippkoreograafide kui ka homsete hinnatud
koreograafide tööd. On kunstivaldkondade sulatamist: tants ja masinad; tants ja sport; tants ja tehnoloogia; tants ja teater; tants ja kunst; tants ja muusika jne. Selline mitmekülgsus peaks looma omapärase meeleolu, mis on eriti kohane juubelifestivalile.

Peale Eesti oma koreograafide võib festivalil näha ka esinejaid Hollandist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Belgiast, Taanist, Šveitsist ning Kanadast. Festivali kulminatsiooni on raske välja tuua, sest tänu pikaajalisele ettevalmistustööle on õnnestunud Eestisse kutsuda eriilmelisi ning omapäraseid tippteoseid.

Üheks festivali naelaks võib pidada tuntud koreograafi Thomas Hauertit, kelle teost "Accords" on praegu võimalik näha pea kõigil Euroopa tippfestivalidel. Paljude spetsialistide arvates on see töö "taastanud usu füüsilisse koreograafiasse". Kindlasti sobib festivali lõpetama tõelise vanameistri Mark Tompkinsi muusikaline lavastus "empty holes".

Tähelepanu köidavad ka väljaspool teatrimaju esitatavad etendused. Raekoja platsil saab näha prantslase Dominique Boivini juba legendaarseks saanud imepärast mehe ja kopp-traktori duetti, mida ta on esitanud kõikjal üle maailma.

Arvatavasti on oma "eluvormis" Silke Z. – saksa koreograaf, kelle lavastus sai muuseas alguse Tallinnas, kus toimus selle esimene prooviperiood.

Mette Ingvartsen ja Jefta Van Dinther on suurepäraselt ühendanud spordi ja tantsu, esitades oma etenduse kahel batuudil.

Augusti TantsuFestivalil 2009 saab esmakordselt tutvuda eesti juurtega Kanada koreograafi Antonija Livingstoni loominguga. Loodetavasti loob tema kauaoodatud külaskäik tingimused järgnevateks koostöödeks eesti kunstnikega. Hiljuti sai Antonija ka Eesti kodakondsuse.

Kasper Daugaard Poulsen pakub publikule uut ja põnevat Põhjamaade tantsukunsti, kus on oma osa ka ülevoolaval huumoril.

Tõeliselt heameel on esmakordselt eesti publikule tutvustada itaalia "suurt tulevikulootust" Teodora Castelluccit, kes on ilmselgelt mõjutatud oma kuulsa isa (Romeo Castellucci) ülimalt visuaalsetest lavastustest.

Eesti tantsumaastikult osaleb festivalil teiste hulgas ka Mart Kangro.

Festivali kava pole veel lõplik ja lukus ning põnevaid üllatusi võib veelgi tulla.

Festivali kava avaldatakse ning piletite müük algab 19. juunil.

Kanuti Gildi SAAL
www.saal.ee