Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Kummitused” Vene Teatris

18.04.2008 16:01

Reedel, 18. aprillil 2008 toimub Vene Teatris esietendus, mille aluseks on Henrik Ibseni näidend "Kummitused". Peterburi Satiiriteatri lavastaja Aleksei Uteganov pani Henrik Ibseni draamale uue alapealkirja - "Müstiline melodraama" ning tegi klassikalisest teosest oma lavavariandi. 

Aleksei Uteganov nihutas tahaplaanile problemaatika, millega Norra näitekirjanikku traditsiooniliselt seostatakse: mis on tähtsam - kas väliste kommete täitmine või inimese isikliku enesetunde järgimine? See dilemma on meie ajastul edukalt lahendatud enesetunnetuse kasuks. Kuid vaim, millest suurmeistri näidendid on läbi imbunud, pole mitte ainult nooreks jäänud, vaid lubab kaasaegset elu ja selle ummikteid näha uues valguses. 

Aleksei Uteganovi "Kummitused" on näidend armastusest. Sellest kaotatud armastusest, mida tahaks tagasi saada kasvõi üheks päevaks, saagu edasi, mis saab. Ja sellest armastusest, mis ainsana annab võimaluse olla elus ja rõõmustada ja mis tapab inimese, kui ta viimase hülgab...

Lavakujunduse autor on Femistokl Atmadzas (St. Peterburg), kostüümid Marianne Kuurmelt, koreograafia looja Olga Privis.
Osades: Larissa Savankova, Jüri Aarma, Ilja Nartov, Natalja Dõmtšenko, Ksenia Agarkova, Artjom Garejev, Oleg Rogatšev ja Timofei Babuškin.


Julia Deush

Julia.Deush@veneteater.ee