Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Kummitus Masinas” Istanbulis Euroopa Ülikoolide Teatrifestivalil

02.05.2010 14:31

Von Krahli Teatri näitleja/lavastaja Mart Kolditsa ja Lavakunstikooli 24. lennu ühistöös valminud bakalaureuselavastust "Kummitus Masinas" võib Istanbulis näha 5. mai õhtul kell 20.00.

Tänavune teatrifestival Istanbulis on jätkuks 2008. aastal toimunud Istanbuli Ülikoolide Teatrifestivalile ning 2009. aastal toimunud Türgi Ülikoolide Teatrifestivalile, mis sel korral on saavutanud rahvusvahelised mõõtmed tänu Istanbuli Kultuuripealinna staatusele 2010. aastal.

Lavastus "Kummitus Masinas" lahkab hirmu olemust ja selle tekkimisega seotud küsimusi: mida me siis ikkagi kardame, millised on mehhanismid, mis panevad hirmu meie sees toimima, mis see hirm üldse on ja kust ta tuleb? Inspiratsiooniallikana on teoses kasutatud trupiliikmete unenägusid. Lavastuse pealkiri „Kummitus Masinas“ on tsitaat filosoofiaajaloost. Inglise filosoof Gilbert Ryle nimetas nõnda kartesiaanlikus dualismis sisalduvat isikukäsitust, mis jagab inimisiksuse kaheks eraldi substantsiks ehk kehaks ja   vaimuks, st Ryle’i iroonia järgi masinaks ja kummituseks masinas.

Lavastust mängiti eelmisel aastal Von Krahli Teatris, esietendusega 25. aprillil 2009.

Festivali kodulehekülg http://www.utf-ist.org/

Elo-Liis Parmas
Von Krahli Teater
www.vonkrahl.ee