Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuurkapitali maakondlikud ekspertgrupid kutsuvad üles esitama aastapreemiate kandidaate

02.11.2021 16:22

Kultuurkapitali maakondlikud ekspertgrupid ootavad 22. novembrini 2021 ettepanekuid oma maakonna kultuuri- ja spordivaldkonna tegijate tunnustamiseks.

Välja antakse järgmised preemiad: 

Kultuuripärl 2021
Preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakondades.
Preemia kandidaadiks võib esitada vastavas maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, kellel on jooksval aastal silmapaistvaid teeneid oma maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel. Kandidaate võivad esitada kõik füüsilised isikud ja organisatsioonid. Kultuuripärli preemiale saab esitada  korraga ainult ühe kandidaadi.

Ekspertgrupi aastapreemia
Aastapreemiatega tunnustatakse 2020. aastal maakonna kultuuri- ja spordivaldkonnas silmapaistnud isikuid või saavutusi ergutamaks kultuuri- või spordielu arengut maakonnas. Aastapreemia kandidaadiks võib esitada nii füüsilisi kui juriidilisi isikuid.

Elutööpreemia
Elutööpreemiaga tunnustatakse isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse ja valdkonna arengusse panustamise eest. Elutööpreemia kandidaadiks võib esitada vaid füüsilisi isikuid.

--- 
Ekspertgrupid ootavad hiljemalt 22. novembriks 2021 vabas vormis ettepanekuid vastava maakonna e-posti aadressil, milles peavad olema: lühike kirjeldus kandidaadi loomingulistest või sportlikest saavutustest 2020. aastal; kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post); esitaja kontaktandmed.

Enne ettepanekute esitamist palutakse tutvuda vastava maakonna ekspertgrupi raha jagamise korraga.