Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuurkapitali maakondlikud ekspertgrupid kutsuvad üles esitama aastapreemiate kandidaate

30.10.2023 12:22

Maakondlikud ekspertgrupid ootavad 20. novembrini 2023 ettepanekuid oma maakonna kultuuri- ja spordivaldkonna tegijate tunnustamiseks. Välja antakse Kultuuripärl 2023, ekspertgrupi aastapreemiad ja elutööpreemiad.

Kultuuripärl 2023 preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakondades.

Preemia kandidaadiks võib esitada vastavas maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, kellel on jooksval aastal silmapaistvaid teeneid oma maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel. Kandidaate võivad esitada kõik füüsilised isikud ja organisatsioonid. Kultuuripärli preemiale saab esitada korraga ainult ühe kandidaadi.

Ekspertgrupi aastapreemiatega tunnustatakse 2023. aastal maakonna kultuuri- ja spordivaldkonnas silmapaistnud isikuid või saavutusi ergutamaks kultuuri- või spordielu arengut maakonnas. Aastapreemia kandidaadiks võib esitada nii füüsilisi kui ka juriidilisi isikuid.

Elutööpreemiaga tunnustatakse isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse ja valdkonna arengusse panustamise eest. Elutööpreemia kandidaadiks võib esitada vaid füüsilisi isikuid.

Ekspertgrupid ootavad hiljemalt 20. novembriks 2023 vabas vormis ettepanekuid vastava maakonna e-posti aadressil, milles peavad olema:

  • lühike kirjeldus kandidaadi kultuuri- või spordialastest saavutustest;
  • kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post);
  • esitaja kontaktandmed.

Enne ettepanekute esitamist palub Kultuurkapital tutvuda vastava maakonna ekspertgrupi raha jagamise korraga.