Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuurkapitali 2020 aastapreemiate laureaadid selguvad preemiapäeva saadetes 4. veebruaril

28.01.2021 14:24

Neljapäev, 4. veebruar 2021 on Kultuurkapitali preemiapäev, mil avalikustatakse 2020 aastapreemiad, elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide preemiad. Preemiasaajate saateid ja tutvustusi näidatakse terve päeva jooksul virtuaalselt nii ERRi veebis, OPi erisaates kui ka Kultuurkapitali Facebooki sündmuse lehel.

Televiisorit tasub vaadata juba hommikul, kui Terevisioonis antakse otse eetris välja üks Kultuurkapitali 2020 elutööpreemiatest.

Kõiki elutööpreemiatele pühendatud videosid saab vaadata samal päeval ERRi portaalis. 

Alates kell 14.00 soovitame samuti ERRi portaalis vaadata saateid "2020 aasta kujutavas ja rakenduskunstis", "2020 aasta audiovisuaalses kunstis" ja "2020 aasta rahvakultuuris".

Õhtu lõpetab kell 20.00 algav Kultuurkapitali aastapreemiatele pühendatud OP erisaade, kus kohtute 2020 aasta arhitektuuri, audiovisuaalse kunsti, helikunsti, kirjanduse, kehakultuuri ja spordi, kujutava ja rakenduskunsti, näitekunsti ning rahvakultuuri valdkonna peapreemiate laureaatidega.

---
Alates 1995. aastast annab Eesti Kultuurkapital välja aastapreemiaid, mis määratakse aasta jooksul enim silma paistnud kultuuri- ja spordivaldkonna tegelastele. Sihtkapitalid esitavad Eesti Kultuurkapitali aastapreemiale oma kandidaadid ning Kultuurkapitali nõukogu valib välja igas valdkonnas ühe laureaadi.

Kokku antakse välja kaheksa Kultuurkapitali aastapreemiat ja kaheksa elutööpreemiat.

Lisaks määravad sihtkapitalide nõukogud valdkonna aastapreemiad. Preemiad on rahalised. Laureaadid saavad alates 2013 aastast ka Kultuurkapitali kuldse preemiakera, taiese, mille autorite poolt antud nimi on "Jonnakas".

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad antakse igal aastal kätte rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril. Muusikapreemiad 2020. aasta laureaadid leiad siit.

Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiaid  antakse välja kord aastas. 2020. aasta arhitektuuripreemia laureaadid leiad siit.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad antakse igal aastal üle spordivaldkonna ühisel galaüritusel "Spordiaasta tähed". 2020 aastapreemiate laureaatide nimed leiad siit

Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse kätte igal aastal emakeelepäeval, 14. märtsil.

Näitekunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle iga aasta 27. märtsil toimuval rahvusvahelist teatripäeva tähistaval üritusel.