Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuurkapital pakub stipendiumit loovisikutest õppejõududele

08.08.2023 13:57

Kultuurkapital ootab 21. augustini 2023 taotlusi stipendiumite eraldamiseks kunstide ja rahvakultuuri valdkondade õppejõududele, kes on ise loovisikud ja õpetavad loomeerialadel tulevasi loomeisikuid.

Programmiga toetatakse loomeerialade õppejõudude loometegevust ja seeläbi akrediteerimiseks vajalikke tasemepunktide omandamist.

Stipendiumiprogrammis eraldatakse üldjuhul kuni viiskümmend 10 000 euro suurust stipendiumi. Juhul kui Hasartmängumaksu seadusest tulenevalt on Kultuurkapitalile laekunud rohkem sihtotstarbelisi vahendeid kunstide ja rahvakultuuri õppejõudude loometöö edendamise toetamiseks, on Kultuurkapitalil õigus eraldada rohkem kui 50 stipendiumi aastas.

Stipendiumile saavad kandideerida avalik-õiguslike ülikoolide ning riigi rakenduskõrgkoolide õppejõud, kes õpetavad ülikoolis vähemalt 0,5 koormusega. 

Taotlemiseks on vajalik kõrgkooli soovitus – kõrgkool annab selle kaasa vastavalt oma ekspertiisile neile õppejõududele, kelle loometöö täidab kõige paremini nende vajadusi. Lisaks peavad kandidaadid esitama oma loomingulised eesmärgid stipendiumi perioodiks ning viimase kahe aasta loomingulise biograafia.

Stipendiumide arv jaguneb igal aastal kõrgkooliti vastavalt sellele, kui palju on hetkel neis loomevaldkondade õppejõude tööl vähemalt 0,5 kohaga. 2023. aastal jagatakse välja vähemalt 82 õppejõudude loometegvuse toetamise stipendiumi.

2023. aastal jaguneb stipendiumide arv näitekunsti valdkonnas kõrgkoolide lõikes järgnevalt: 6 stipendiumi, sh vähemalt 2 stipendiumi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõududele ja vähemalt 2 stipendiumi Tartu Ülikooli õppejõududele.

Kandideerijatel tuleb taotlus esitada e-kulka kaudu vastava valdkonna sihtkapitalile hiljemalt 21. augustil 2023. Kunstide ja rahvakultuuri valdkondade õppejõudude loometegevuse toetamise stipendiumiprogrammi statuudiga saab tutvuda siin.