Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuurkapital andis üle aastapreemiad

13.02.2023 15:32

8. veebruaril 2023 anti Viimsi Artiumis pidulikult üle Kultuurkapitali 2022. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.

Näitekunsti valdkonna peapreemia pälvis Liis Vares missioonitunde ja julguse eest kasutada (etendus)kunsti kurja vastu võitlemisel ning nõrgemate eest seismisel. Preemia anti Varese isetu humaanse tegevuse eest – nii sõjavastaste kui ka suitsiidiennetuslike aktsioonide korraldamise, erivajadustega inimeste juhendamise ja kaasamise ning kunstiliselt kõrgetasemelise koreograafilise ruumi „Kus sa oled?“ loomise eest festivalil Baltoscandal.

Näitekunsti valdkonna elutööpreemia anti Tiit Härmile, karismaatilisele ning järjekindlalt pühendunud balletikorüfeele ja legendile, kes põleb ereda leegiga juba pool sajandit. "Tantsija, pedagoog ja ballettmeister! 2022. aastal maailmaesietendunud ballett „Õhtused majad“ kannab looja kompromissitud ideaalid uute põlvkondadeni," kirjeldati Härmi elutöö olulisust preemia üleandmisel.

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia pälvis teiste hulgas näitleja Mait Malmsten, keda tunnustati Jaak Salumetsa rolli eest mängufilmis "Kalev". Üks rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiatest anti aga Teater KaRakTerile Eesti teatrimaastiku rikastamise ning kõrgtasemeliste lavastuste eest.

Rohkem infot aastapreemiate kohta leiab Kultuurkapitali kodulehelt.

Pildil Liis Vares aastapreemiate üleandmisel. Foto: Mihkel Maripuu