Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuriteade Berliinist

07.03.2011 10:04

 Autoriprojekt sündis EUNIC Berliini ja teater Schaubühne koostöös. Erinevate maade poolt väljapakutud autoritest valis teater välja 7 ning tellis neilt 3-minutilise näidendi maksimaalselt kolmele näitlejale. Välja valiti lisaks Eestile autorid Hispaaniast, Serbiast, Taanist, Soomest, Suurbritanniast ja Norrast.

Näidendite teema on pihtimus või ka usutunnistus, pihtida võisid autorid kõigest: alates isiklikest kuni inimkonna globaalsete pattudeni. Lugusid mängitakse 10.–12.märtsini kokku 10 korda Schaubühne ette pargitud sõiduautodes, igasse autosse mahub korraga 3 näitlejat ja 3 vaatajat, publik liigub märguande peale autost autosse. Sarja lavastas Jan-Christoph Gockel, mängivad Schaubühne näitlejad.

Eesti osalemist festivalil toetavad Eesti Saatkond Berliinis, Eesti Teatri Agentuur, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Kultuurkapital. Näidendi tõlkis saksa keelde Irja Grönholm.

Festival F.I.N.D. on üks Saksamaa suuremaid uue dramaturgia festivale, kus kokkku saavad professionaalsed teatritegijad kogu maailmast. Lisaks lavastustele ning esiettekannetele toimuvad töötoad, õpikojad, diskussioonid ja autoriprojektid. Käesoleval aastal on kavas 21 uuslavastust Kanadast, Venemaalt, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Israelist ja Soomest.

Rohkem infot leiate festivali kodulehelt: http://www.schaubuehne.de/de_DE/program/festival/
 
Reet Weidebaum
Kulturattachée
Botschaft der Republik Estland
Hildebrandstr. 5
10785 Berlin
www.estemb.de
Tel +49 30 254 606 04
Fax +49 30 254 606 01