Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuripealinnade näidendivõistlus toob Tallinna Linnateatrisse loo noorte valikutest

06.04.2011 11:53

Noore rootsi autori draamateos räägib kaasaegses meediaühiskonnas üles kasvanud noortest inimestest, kes igatsevad revolutsiooni ja püüavad luua teistsugust maailma, taipamata, et maailma muutmiseks peaks alustama iseendast. Näidendi lavastaja Diana Leesalu sõnutsi puudutab "Vaata, ma kukun" väga lähedalt nii noori kui ka nende vanemaid, keda huvitavad valikud, mille ees lapsed seisavad.

EMTA lavakunstikooli III kursuse tudengile Diana Leesalule on see Linnateatris juba teine lavastus. Noore näitekirjaniku ja lavastaja tööd täiendab esmakordse kunstnikutööga Tallinna Linnateatris Kaspar Jancis.  

Näidendi on tõlkinud Ülev Aaloe. Lavastuse muusikaline kujundaja on Veiko Tubin, valguskunstnik Priidu Adlas. Mängivad EMTA lavakunstikooli üliõpilased Katariina Kabel, Jane Kruus, Kristiina-Hortensia Port, Maiken Schmidt, Märt Pius ja Kaspar Velberg ning Tallinna Linnateatri näitlejad Indrek Ojari ja Margus Tabor.

9. ja 10. novembril 2011 etendub „Vaata, ma kukun“ Turu linnas Soomes New Baltic Drama 2011 festivalil, kus kohtuvad näidendivõistluse võidutööde lavastused.

2009. aasta sügisel välja kuulutatud New Baltic Drama 2011 näidendivõistlus ühendab nelja Läänemere-äärset riiki: Eestit, Soomet, Rootsit ja Venemaad. Eestist olid võistluse korraldajateks SA Tallinn 2011, Eesti Teatri Agentuur ja Tallinna Linnateater, Soomest Turu Linnateater ja Sihtasutus Turu 2011, Rootsist Riksteatern ja Venemaalt teater Baltiiski Dom. Igast riigist valis rahvusvaheline žürii, kuhu kuulus ka Tallinna Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen, välja ühe võidutöö.  Võidunäidendid ei jõua esmalt publiku ette mitte oma sünnimaal, vaid naaberriigis.


Lisainfo:
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
[email protected]  / (+372) 53 468 495