Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuriministeeriuum avab era- ja munitsipaaletendusasutustele energiasäästlike valgustuslahenduste toetuse taotlusvooru

29.02.2024 14:42

Pildil on punane kardin ja publik selle ees hämaras ruumis istumas.

Kultuuriministeerium kuulutab välja era- ja munitsipaaletendusasutuste energiasäästlike valgustuslahenduste toetuse taotlusvooru, mille eesmärk on muuta etendusasutused energiasäästlikumaks. Taotlusvoor avatakse ning taotluste vastuvõtt algab taotluskeskkonnas 1. aprillil 2024 kell 13.00.

Toetuse andmise eesmärk on parandada energiatõhusust era- ja munitsipaaletendusasutuse kasutuses olevasse hoonesse tehtava valgustuslahendust hõlmava investeeringu kaudu. Toetuse andmise tulemusena toimib etendusasutus energiatõhusamalt, kuna hõõg- ja gaaslahendusega lampidel põhinevad seadmed on välja vahetatud energiasäästlikumate LED-valgusallikatel põhinevate seadmete vastu. Taotlusvooru eelarve on 2 000 000 eurot.

Hoone, kus kavandatakse valgustuslahendus välja vahetada, peab vastama järgmistele nõuetele: 

  1. hoone omanik on taotlejast etendusasutus või juriidilisest isikust rendileandja või munitsipaaletendusasutuse korral kohaliku omavalitsuse üksus, kellel on sõlmitud etendusasutusega rendileping; 
  2. kogu hoonet või osa sellest kasutatakse etendustegevuseks.

Taotletava toetuse minimaalne summa on 40 000 eurot ja maksimaalne summa 350 000 eurot taotluse kohta. 

Taotlusvooru infopäev toimub 18. märtsil 2024 kell 13.00–14.30 Kultuuriministeeriumi suures saalis ja Teamsi vahendusel.

28. veebruarist 13. märtsini 2024 vastab taotlusvooru puudutavatele täpsustavatele küsimustele Kultuuriministeeriumi kunstide osakonna juhataja Katre Väli ([email protected]). Alates 13. märtsist 2024 vastab täpsustavatele küsimustele teatrinõunik Laur Kaunissaare ([email protected]).

Rohkem infot leiab Kultuuriministeeriumi kodulehelt.