Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuriministeeriumi teatrinõunikuna alustab tööd Laur Kaunissaare

11.06.2021 09:27

Kultuuriministeeriumi uueks teatrinõunikuks valiti Laur Kaunissaare. Uue nõuniku üks olulisemaid lähiaja ülesandeid on etendusasutuste seaduse muutmise ettevalmistamine.

"Laur Kaunissaare laialdased teadmised ja pikaajaline kogemus etenduskunstide valdkonnas andis talle konkursil tugeva positsiooni. Tööpõld on ees lai. Lisaks igapäevastele jooksvatele küsimustele on teatrinõuniku ülesanne valmistada ette uue etendusasutuste seaduse viimine veel sel aastal Riigikokku, et teatrivaldkonna korraldus ja rahastamine jõuaks pärast pikki arutelusid tänapäeva," ütles Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp.

Laur Kaunissaare on kõrghariduse omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis lavastaja erialal, ta on end täiendanud nii Saksamaal kui ka Suurbritannias. Kaunissaare on töötanud dramaturgina Tallinna Linnateatris ning Kanuti Gildi SAALIS ja teatris NO99. Lisaks lavastuste väljatoomisele ning dramaturgitööle paljude projektide juures on tema loometegevus hõlmanud ka nõustamist ja tõlketöid ning festivalide korraldamist. Ta on olnud õppejõud kõrgkoolides.

"Eesti teatrimaastik on erakordselt rikkalik. Töökogemus nii institutsionaalses teatris kui ka vabatruppide juures on andnud mulle vahetu arusaama kummagi eripäradest ja arenguvõimalustest," rääkis Laur Kaunissaare. "Peame välja töötama lahendused, et soodustada teatrite suuremat kunstilist riskijulgust ja innovatsiooni, tihendada etenduskunstnike rahvusvahelist läbikäimist, aga ka selleks, et meelitada teatrisse rohkem noori," lisas Kaunissaare oma plaane avades.

Laur Kaunissaare alustab Kultuuriministeeriumi teatrinõunikuna tööd 28. juunil 2021.