Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuriministeeriumi teatrinõunikuks saab Hillar Sein

13.09.2012 11:32

Konkursikomisjoni valis Kultuuriministeeriumi teatrinõunikuks Hillar Seina, kes alustab sel ametikohal tööd 1. oktoobril.

Kultuuriministeeriumi kantsleri Siim Suklese sõnul annavad Hillar Seina juhtimisel toimunud paljud positiivsed arengud Ugala teatri käekäigus kindluse, et kogu teatrivaldkond saab teemat sisuliselt hästi tundva nõuniku. „Hillar on koordineerinud edukalt ka teatrimaja renoveerimisprojekti, mille tarbeks taotleti vahendeid saastekvootide müügist ning teater on saamas ka tervikuna uhiuue energiasäästliku valgustussüsteemi“, märkis Sukles.

Hillar Sein on alates 2009. aastast juhtinud SA Ugala Teater. Varem on ta töötanud ka Tallinna Linnateatri haldusjuhina ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse haldusjuhina.
Hillar Sein on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži laste- ja noorte huvijuhi erialal.

Teatrinõuniku ülesanne on teatrivaldkonna analüüsimine, olulisemate probleemide väljaselgitamine ja ettepanekute väljatöötamine, osalemine teatrivaldkonna arengukavade ja tegevust reguleerivate õigusaktide eelnõude koostamises, samuti riikliku finantseerimise põhimõtete väljatöötamine, teatrite eelarvetaotluste analüüsimine ning valdkonna rahvusvahelise koostöö edendamine.

Tähtajaks esitati ministeeriumi teatrinõuniku ametikohale 9 sooviavaldust.

Konkurss kuulutati välja seoses ministeeriumi senise teatrinõuniku Tõnu Lensmendi asumisega Vene Teatri juhi kohale.