Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi “Kultuurisõber 2023”

08.11.2023 12:18

Kultuuriminister Heidy Purga kuulutas 7. novembril 2023 välja 13. korda toimuva "Kultuurisõbra" konkursi, millega tunnustab Kultuuriministeerium kultuurikorraldajate ettepanekute abil aasta jooksul valdkonda toetanud ettevõtteid ja metseene. Samuti selgub konkursi käigus aasta kultuurikorraldaja preemia järjekordne laureaat.

Kandidaate "Kultuurisõbrale" võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid. Iga kultuurikorraldaja saab konkursile teha ühe ettepaneku. Kandidaatide hulgast valib Kultuuriministeeriumis kogunev komisjon välja tunnustused, mida peetakse oluliseks just lõppeva aasta kultuuripildis toimunule tagasi vaadates. Konkursi komisjoni kuuluvad lisaks Kultuuriministeeriumi esindajatele ettevõtja Feliks Mägus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, tänavu veebruaris aasta kultuurikorraldaja tiitliga tunnustatud Ülle Välimäe ning EAS-i ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige Liina Maria Lepik. Konkursi võitjad avaldatakse galal "Kultuurisõber 2023", mis toimub 15. veebruaril 2024 Lillepaviljonis.

Kultuuri toetanud ettevõtjad ja eratoetajad ehk kultuurisõbrad selgitatakse välja 13. korda. Aastate jooksul on tunnustust pälvinud rahvusvahelised suurettevõtted ja üleilmselt tuntud kaubamärkide esindajad Eestis, samuti on tänatud metseene või ka väikeettevõtteid, kelle panus on olnud kaalukas suurtest keskustest väljaspool toimuva kultuurielu toetamisel. Kandidaadiks ei saa olla Kultuuriministeerium või selle valitsemisala asutus, nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused, riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid või organisatsioonid, kelle põhitegevus on toetuste jagamine. Konkursi komisjon otsustab aastale tagasi vaadates ka kultuurikorraldaja tunnustuse saaja.

"Kultuurisõbra 2022" galal tänavu aasta alguses pälvisid peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitli UG Investments OÜ, ettevõtja Toomas Suurvärav ja metseen Peeter Wesik.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Kandidaatide esitamine on avatud kolmapäevani, 13. detsembrini 2023. Täpsemad tingimused on lugeda siin. Varasemate aastate kultuurisõbrad on leitavad siit.

Pildil "Kultuurisõbra 2022" gala. Foto: Rauno Liivand