Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi “Kultuurisõber 2021”

13.12.2021 13:01

Kultuuriminister Tiit Terik kuulutas täna, 13. detsembril 2021 välja "Kultuurisõbra" konkursi, et uuel aastal sõbrapäeva ajal tunnustada 2021. aasta jooksul kultuuri toetanud ettevõtteid ja metseene. Esmakordselt annab Kultuuriministeerium välja kultuurikorraldajatele mõeldud preemia.

"Riiklikud toetused organisatsioonidele ja vabakutselistele loovisikutele on olnud olulise tähtsusega, et kriisi negatiivseid mõjusid meie sektorile pehmendada. Kultuurielu on püütud hoida avatuna nii palju kui võimalik ja suures osas on see õnnestunud. Erakapitali panus ja pikaajalised koostöösuhted on osutunud üha olulisemaks ja riik tunnustab seda," rääkis kultuuriminister Tiit Terik. "Kriisis on oluline esile tõsta ka kultuurikorraldajaid, kes on sektorile pakkunud tööd ning publikule elamusi ja emotsioone. Me oleme suutnud reageerida keerulise ajaga kaasa tulnud vajadustele. Sellepärast täname ja tunnustame edaspidi ka kultuurikorraldajaid," lisas minister.  

Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid. Iga kultuurikorraldaja saab teha ühe ettepaneku. Kandidaatide hulgast valib Kultuuriministeeriumis kogunev komisjon välja eri valdkondade kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadi. Kultuurikorraldaja tänamiseks otsustab komisjon nii esitatud ettepanekute abil kui ka kultuuriväljal toimuvale tagasi vaadates aasta kultuurikorraldaja sümboolse rahalise preemia saaja. Valikukomisjoni kuulub lisaks Kultuuriministeeriumi töötajatele ka varasemaid preemia laureaate ning valdkonna eksperte. Võitjad avaldatakse galal "Kultuurisõber 2021", mis toimub tavakohaselt sõbrapäeva ajal, tuleva aasta veebruaris. 

Kultuuri toetanud ettevõtjad ja eratoetajad ehk kultuurisõbrad selgitatakse välja üheteistkümnendat korda. Aastate jooksul on tunnustust pälvinud nii suuremad kui ka väiksemad ettevõtjad, nende seas rahvusvahelised suurettevõtted ja üleilmselt tuntud kaubamärkide esindajad Eestis. Samuti on kultuurikorraldajad iga-aastaselt esile tõstnud metseene. Kandidaadiks ei saa olla Kultuuriministeerium või selle valitsemisala asutus, nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused, riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid või organisatsioonid, kelle põhitegevus on toetuste jagamine. Möödunud korral, 2020. aasta eest said peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitli Premia Tallinna Külmhoone AS, Inchcape Motors Estonia OÜ ning metseen Heldur Meerits.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Kandidaatide esitamine on avatud reedeni, 14. jaanuarini 2022. Loe konkursi tingimuste kohta lisaks siit. Varasemate aastate kultuurisõbrad on leitavad siit