Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuriministeerium avas taotlusvooru loovuurimuse toetamiseks

30.03.2023 16:39

Kultuuriministeerium avas 30. märtsil 2023 taotlusvooru, millest toetatakse kunsti-, disaini-, muusika-, audiovisuaal-, etenduskunstide, arhitektuuri- või kirjandusvaldkonnas tehtavaid loovuurimusi. Voor on avatud 28. aprillini 2023.

„Loovuurimus on teadusmaastikul oluline väljund, mis annab kultuuri- ja loomevaldkonnale uusi teadmisi ja praktilisi lahendusi ning aitab tagada kultuuri jätkusuutlikkust. Loovuurimuse tähtsust ja erinevaid kasutusvõimalusi ilmestas hästi möödunud aastal toimunud esimene taotlusvoor, mille raames toetasime 11 projekti kokku pea poole miljoni euroga. Suurt huvi pakkunud taotlusvooru abil viiakse praegu ellu väga mitmeid uurimusi, mis aitavad arendada nii kultuuri kui ka teaduslikku mõistmist kultuurist,“ rääkis ministeeriumi strateegia- ja innovatsiooniosakonna juhataja Reelika Väljaru.  

Toetuse kasutamise tulemusel peab valmima loomepraktika või teos, loomeprotsess (näiteks tehnoloogiate, materjalide, mudelite, prototüüpide arendused), toode või teenus ning nende loomisel tekkinud uut teadmist edasi andev ja avav kirjalik analüüs.  

Toetuse maksimaalne summa on 45 000 eurot projekti kohta. Taotlusvooru eelarve on 460 000 eurot. Esimeses, 2022. aastal toimunud taotlusvoorus toetati kokku 11 projekti kogumahus 413 000 eurot.   

Taotlema on oodatud on Eestis positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutused. Vajadusel võib taotleja kaasata projekti koostööpartnereid.   

Taotlusi saab esitada taotlemise elektroonilises keskkonnas. Lähemalt saab loovuurimuse toetamise kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel. Taotlusvooru tutvustav infoseminar on järelvaadatav Kultuuriministeeriumi YouTube’i kanalil.